30. 7. 2013

What? An illustration? Fashion illustration

Bez papiera Bumkinovú neuvidíte. Naozaj,ak otvoríte moju polorozpadnutú kabelku nájdete tam vždy nejaký zápisník,ktorý je plný hlúpostí.Teda dobre,nápadov. Verím, že sa ráta všetko. Aj čiarka. Aj taká obyčajná čiarka môže zmeniť svet. Nebyť čiar nemali by sme cesty, koľajnice, domy a dokonca ani oblečenie.
Vždy ma fascinovali návrhy čohosi a hlavne vždy som chcela vytvoriť návrh,podľa ktorého urobím nejakú vec (no úprimne na koľajnice,cesty ani domy si netrúfam). Ostáva mi teda tá posledná z možností- oblečenie.
Hold smola-u mňa nikdy neplatilo,že podľa nejakého návrhu niečo môže vzniknúť. Proste celá tá predstava sa tak zmenila,že som mala pocit,že tú vec vlastne vyrobil niekto úplne iný. A zízala som na pôvodný návrh ako idiot. Slabá príprava,dievča. Jednoducho,človek mieni...
A veľmi dôležité je povedať,že fashion návrhy, či ilustrácie mi nikdy nešli. Tety s dlhými nohami,súmernými proporciami tváre. No úprimne,ak poznáte moju tvorbu,viete si predstaviť,že by som vôbec niečo také nakreslila?
Veru. Nejak si razím svetom cestu,ktorá možno nie je úplne estetická -do Vogue sa  s tým určite nedostanem.Ale som to ja a to mi nejak stačí.Uspokojila som sa s návrhami,s ilustráciami a rozhodne sa pobavím sama na sebe, ak pôvodná predstava na papieri,je iná od veci, čo po týždni potenia a nadávania držím v ruke (ano, všetko robím s láskou,často z lásky aj zubami škrípem ;) )
Aj napriek tomu sa podelím s vami o to,ako v skutočnosti tie pravé fashion ilustrácie majú vyzerať. Nech zbytočne neplytvám virtuálnym papierom.


Matthew Lee


 

PS: Samozrejme týchto pár je len ochutnávka. Je ich oveľa oveľa viac,no títo nejak prirástli k môjmu srdcu (a zápisníku s nápadmi)...

mávam

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára