13. 8. 2013

Secret recipe

Predstavte si, že žijete ako rybka v malom jazierku. Žijete si šťastne-však ako inak. Plávate zo strany na stranu a tešíte sa,že ak pozriete hore,cez hladinu vidieť oblohu (alebo čosi modré-mama povedala,že je to obloha)
Jedného dňa do tej vašej vody niekto vyleje vedro hnusnej špinavej tekutiny. Celé to dokonca aj smrdí a vy máte našťatie možnosť sa schovať.V duchu si vravíte,že sa to rozplynie a špina zmizne.Stratí sa ako spomienky.
Stratí sa.
Stratí.
SSSS
...
2kg klamstva
3l pochybností
1 hrnček nevedomosti
10 čajových lyžičiek pokrivených úsmevov
Všetko spolu zmiešame veľkou lyžicou,necháme mesiac postáť a potom. Potom to veľkolepo predvedieme ako tajný recept šéfkuchára. Môžeme konzumovať aj studené. A to čo sa nezje,sa proste vylejeme...
...
V živote prídu okamihy, kedy vám iní tvrdia, že je to zlé, ale inak to nejde. No vy viete,že INAK to ide. Všetko závisí od nás. Od našej vôle. Od toho do akej miery dokážeme byť úprimný k sebe. Ak to dokážeme, dokáže to aj naše okolie. Nepotrebujeme to všetko zlé z nás miešať vo veľkých vedrách a bezdôvodne iným liať na hlavu...
Alebo ano?

3 komentáre:

 1. Odpovede
  1. :* Gabi ďakujem. Taký momentálny nahnevano-zmierený stav.

   Odstrániť
  2. ja sa teraz tak podobne cítim.. blíži sa to obdobie prinúteného čipovania, a mne je totálne naprd z toho a neviem čo mám robiť..

   Odstrániť