15. 9. 2013

Best friend

Najlepšie kamarátky sú tu preto, aby zaplnili pocit našej nerozhodnosti. Práve to vnímam na nich ako jednu základnú vlastnosť.Priateľ na telefóne, priateľ nablízku. V prípade nerozhodnosti potrebujete niekoho, kto vám proste povie "ja by som to urobila takto".  A myslím, že ak to povie mama, prevažná väčšina urobí presný opak. Lebo prečo by sme mali počúvať svoje matky, radšej sa podvedome tešíme na vetu "ja som ti hovorila" .
Ešte ostáva možnosť- frajer poradí. Tu sa názory trochu líšia. Niektorý frajer mykne plecom, niektorý sa iba tvári, že počúva a tiež vlastne v závere vášho prejavu a "zúfalého" stonania o pomoc,prehlási, že máte zavolať mame, lebo on ako vážne nevie.
V mojom prípade je to tak, že síce najlepšiu kamošku nemám, no skvelou náhradou je môj Bumpkin. Je síce môj frajer (alebo čo z neho po siedmich rokoch ostalo) ale musím povedať, že napríklad s nikým sa mi lepšie nešopinguje. Vďaka tomu  som  po siedmich rokoch zistila, že má výborný vkus, že miluje kapučíno, že vie, že tento rok musí mať v šatníku šál s animálnym vzorom a že aj napriek tomu musí kúpiť aj tie dosky na náš ateliér, lebo chlap musí proste makať. Zistila som, že namiesto obeda mu stačí aj malinový koláč a že je rád ak sú jeho ponožky vzorované. Je to muž, ktorý si nenechá kecať do vecí, ale na topánky s platformou sa nechal ukecať. A ak som nerozhodná, môžem smelo za ním. Keď nič iné aspoň povie,aby som predsa len zavolala tej mojej mame.

Je to muž. Podľa mňa veľmi zvláštny muž. Je to proste moja najlepšia kamoška.

(A ako kamoška, niekedy mi lezie pekne na nervy. Ale to zas na budúce)
1 komentár:

  1. Tak krásne napísané a pravdivo. Milujem tvoje texty, robia môj deň o niečo krajším... a celkovo... ♥ :)

    OdpovedaťOdstrániť