13. 10. 2013

Nedeľa

Dobré ráno! Je nedeľa, mám ešte zalepené oči a kávu na stole a premýšľam, aký pekný deň by to dnes mohol byť. V nedeľu sa varí nedeľný obed a v nedeľu sa navštevuje rodina. Ráno je dobré pozerať rozprávky a umyť sa až o jedenástej. Ideálna nedeľa je, ak nič nemusíte robiť.
Pamätám si svoje nedele, keď som bola malá. Ráno som si zapla Kuka a mamka robila raňajky. Tato chystal obed. Vtedy ešte mal predstavu, že nedeľa strávená s rodinou ho napĺňa. No viete, nie každý deň je nedeľa...Niektoré veci netrvajú večne. Čas uteká pomedzi prsty a vy ho nedokážete zachytiť. Nedeľa míňa nedeľu a vy si niektoré z nich aj napriek tomu, že ich bolo nespočetne veľa, pamätáte.Je dobré si pamätať teplo nedele. Pre prípad, že vám bude cez týždeň zima.

Myslím, že si dnes nejakú tú nedeľu namaľujem.Bude tam veľká rodina a teplý nedeľný obed. Taká nedeľná rozprávka.
Dobré ráno!


2 komentáre:

  1. a ja som zase nedelu nikdy rada nemala... asi uz od batoliveho roku trpim nedelnou neurozou :) ale ta tvoja vyzera dobre... ja, aby som tu svoju nejako prezila, musim ist do prirody :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Nedeľa je najznesiteľnejšia dopoludnia. Potom mám v hlave už len to, že sa blíži pondelok a práca... Ale teplo mamičkiných koláčov vonia až do stredy, takže, nech nedele s teplom spomienok trvajú a trvajúúúú...

    OdpovedaťOdstrániť