1. 10. 2013

Tlkot

Dnes som sa rozhodla, že si dám pár predsavzatí. Viem, že nie je nový rok, ale na posun, či zmenu v nás samých je predsa čas kedykoľvek. Nie je dôležitý cieľ ale cesta (toto predsa poznáme všetci, tak prečo si to nepripomenúť znova a znova a znova). Začnem teda s prvým, ktoré sa mi zdá tiež dosť dôležité.
1. Nebudem počúvať cudzie rozhovory na zástavke. Dnes som sa dozvedela, že 16násť ročná slečna sa bojí o svojho priateľa, lebo ak by išiel raz na misiu do Afganistanu môžu ho tam zabiť. Tá myšlinka ma zároveň priviedla k ďalšiemu predsavzatiu.
2. Musím myslieť pozitívne. Chcela som povedať slečne, že nech neblázni, že raz všetko zlé skončí a on proste nepôjde na žiadnu misiu, ale sedieť do kancelárie a menežovať život iných. No a hop!-  predsavzatie číslo tri.
3. Musím viac menežovať svoj život, som totiž chaotická,neviem, čo chcem, rovnako ako pani v autobuse, ktorá uvažovala, či si dá Bebe keks alebo horalku. V podstate je to jedno. Ja by som si dala obe. A tak ma napadlo predsavzatie číslo štyri.
4. Viac jesť, je zásada, ktorá musí byť aktuálna v každom počasí a psychickom rozpoložení. Bebe s horalkou, horalka s jablkom, jablko v župane a župan s papučami.
A posledné predsavzatie, ktoré s ničím nesúvisí, ale je veľmi dôležité- vedieť urobiť zásadné rozhodnutia bez podlomenia kolien a tlkotu srdca...
3 komentáre:

  1. Krásne predsavzatia, tiež som za, že by sa mali dávať hocikedy, keď to tak človek cíti:) 2. a 3. to je aj pre mňa...!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. och ďakujem a ešte ich mám v hlave kopec,ale to postupne... )

    OdpovedaťOdstrániť