1. 11. 2013

Miesta v mojej mape

Mám utkvelú predstavu, že po mne niečo ostane. Nič povrchné, či hmotné, či majetky,ktoré zdedí kopec mojich detí (haha). Mám utkvelú predstavu, že to bude- čosi viac. Chodím ulicami a kreslím ich na papier. Značím mapy, ktorá obsahujú miesta- miestami veľmi nereálne. Povedala som si, že bolo by dobré naučiť ľudí tie miesta so mnou objavovať. Pulzujú ako veľkomesto v malom a voňajú po punčovom zákusku. Sú to miesta medzi riadkami, ktoré sú ľahko čitateľné a niekde na rohu prvej a druhej ulice stojí sprievodca, ktorý vie o všetkých tajných chodbách. Výlety. Cesty. A dlhé  prestávky na oddych. Značím ich do máp. Domy, postavy, nebo vysoko a zem tak pevná. Značím si čiary a linky do svojich papierov a viem,že nie je možné sa stratiť. Iba nájsť.

Mám utkvelú predstavu, že bude dobré, niečo tu zanechať. Raz.


2 komentáre:

  1. aj ja po sebe niečo chcem zanechať.. a myslím si, že už po mne stopa , skôr stopička, ostáva... a kto bude mať záujem objaví toho viac ;)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. mne pride miestami zivot uplne nezmyselny, a prave vtedy samu seba pohanam nieco tvorit, akoby to jedine bolo zmysluplne. ci uz je to pisanie knih, vyroba nausnic alebo pecenie rozkosne drobnych kolacikov. a potom premyslam, ci je to tvorenie o sebavyjadreni, o tom, ze niektore tie veci budu zit aj po mojej smrti, alebo je to cele len o zdielani s inymi ludmi - neviem, ci si dokazu dvaja ludia absolutne rozumiet, ale to, co jeden z nich vytvori, sa moze toho druheho dotknut. mozno nejde o to, prezit v nejakej veci, ktora vznikne pod mojimi rukami. mozno ide o to, prezit v nejakej pamatovej stope nejakeho cloveka. ktory nie je nahodny okoloiduci. ktovie :)

    OdpovedaťOdstrániť