30. 11. 2013

Ten dom

Miesto, kde žijeme by nám malo byť blízke. Pocit, s ktorým sa na to miesto vraciame by mal byť preniknutý radosťou a túžbou vracať sa tam zas a znova. Miesto, kde bývame by malo mať stopu otlačenú v tom malom bijúcom (hovorme tomu srdce) a cestu TAM by sme mali vedieť aj o polnoci (teda aspoň ju ukázať na mape).
Hory, roviny, mestá či dediny. To všetko v nás evokuje spomienky na detstvo, či dospelosť a určite aj zahreje.
Domov. Domov sa vraciame. Z domova odchádzame. Cítime vôňu domova a ako deti o ňom na hodine slovenčiny píšeme milý sloh, kde opíšeme všetko, čo nám ten domov pripomína. A ako rastieme tie jednoduché vety zo slohu naberajú omnoho kvetnatejší význam. Náš.
Svoj domov som opustila pred pár rokmi a presťahovala som sa za "slobodným fešákom z Trnavy"-ako sa sám v rýchlej pošte opísal a teda zakotvila som v domove číslo dva. V malom domčeku, ktorý verím, že raz sa dočká nových podláh a zateplenia a všetkých tých vecí, na ktoré sú potrebné prachy. No aj napriek tomu, mám ho rada. Naozaj, cítim v ňom teplo, ktoré s Bumpkinom tvoríme. Aj to tom domov je.
Dôvodom, prečo toto všetko píšem je, že sused blízko nás svoj dom predáva. Ten jeho dom je s tým naším spojený strechou. Z jeho dvora vidieť do nášho odkiaľ sa dívajú naši chlapci a čakajú piškóty. Prípadne ak po sebe s Bumpkinom jačíme- je všetko počuť. Vety  typu- "Lucia, zle si umyla tú vidličku" či "Rišo nemôžeš si aspoň upratať tie trenky"- sú počuteľné a to veľmi dobre.
Dom, ktorý sused predáva je taký ako náš. Je malý, ale šikovný. Je milý, pretože v ňom bývali milí ľudia. Dýcha a je živý. Realitka vám nikdy nepovie o tom dome viac ako ja a ani vám neukáže fotky, cez ktoré susedov dom vidím . Podľa mňa je to skvelé miesto, ktoré bude raz teplým domovom. Možno aj vašim ♥

PS1: my sme k tomu domu ako benefit, samozrejme :)
PS2: tu je inzerát k nemu http://piestany.directreal.sk/sk/nehnutelnosti/velke-kostolany-rodinny-dom-predaj-3-izbovy-rodinny-dom-po-rozsiahlej-rekonstrukcii-interieru-30657
PS3: hľadáme si proste skvelých susedov 1 komentár:

  1. to je super milý článek :) přeju, ať najdete ty nejlepší sousedy ;)

    OdpovedaťOdstrániť