9. 12. 2013

Pravý

A ona sa mu vrhne do náručia.
...
Každý deň je viac či menej šedý. Nemyslím, to nejak vnútorne-pesimisticky, len tie mraky a dážď a sneh mi pripadajú tak šedo. Teším sa ak zbadám aspoň pár ľudí,ktorí sa usmievajú. I keď nie na mňa mám z nich dobrý pocit. Bežní ľudia chodiaci okolo, žmurkajú do svojich telefónov a ja si vždy hovorím- píše ten pravý. Tá pravá sa ozvala. Ten pravý pocit. To musí byť ono. V tom úsmeve.
"Myslím, že ten pravý či pravá, neexistuje. Existuje len schopnosť niekoho viac či menej tolerovať" , vravím kolegovi a zároveň pozerám na telefón, či ten môj nevolal. Nevolal. Nebola to tá pravá chvíľa.
Vonku sa pomaly stmieva a ja si vravím, že bude dobre nejaký pravý okamih zachytiť. Nejak si predstaviť ako asi pravá chvíľa vyzerá. V takej chvíli sa zachvie zem pod nohami a vy si pripadáte tak gýčovo a tak šťastne ako záhradný trpaslík zo sadry v záhone tulipánov. Pamätám si to, že tak to bolo. Tam, kdesi.
Kreslím si princov a princezné, ktorí sa práve v pravej chvíli zabudli. Kdesi v tom pravom okamihu, patriaci k sebe, bez zbytočných slov, ochotní tolerovať jeden druhého až zabudnú byť sami sebou. Kreslím si princov a princezné v malých rámikoch. On sa na ňu usmieva a ona...

Ona sa mu proste vrhne do náručia.

Nikdy neviete, kedy je na to pravý okamih. Treba to len skúsiť.8 komentárov:

 1. V pravosť ani ja neverím, po chvíli i tak prídu časy, keď má každý všetkého dosť a nastane obdobie odsúvania, vyzúvania sa, nesnaženia. Potom sa to, zlomí, a keď ten zlom prežijem, viem, že som o krok bližšie. K pravej zodpovednosť za nás, nie už iba za seba. Amen :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. marmi ano, ja to tiež tak vnímam..zodpovedne, za nás, za tie rána a hádky a uzmierenia :)

   Odstrániť
 2. podľa mňa píšeš tak krásne, že by si mohla napísať knižku. takú kde budú pekné obrázočky a slová

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Janka,mocno ďakujem ale ja veľmi pisateľ nie som, rada ukladám slová a vymýšľam nové, no či by ich niekto chcel mať doma na poličke. Hm, uvidíme :)

   Odstrániť
 3. A ja práveže na pravosť verím, lebo ju mám doma pri sebe. Najprv som rojčila, že to tak bude, že to tak má byť, a keď som párkrát padla na hubu, prestala som veriť, že to tak je...ale prišiel ten pravý a naozaj je všetko tak ako má byť, krásne ma doplnil a ja som sa dočkala a už niekoľko rokov mu aj ja robím tú pravú a obaja to tak cítime a žijeme si ten svoj pravý šťastný život...Niekedy sa nad nami mračí, niekedy nesvieti slnko, ale my sme stále spolu a držíme sa nad vodou...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. veľká gratulace,mocno stíckam. ja s Bumpkinom si pripadám ako marťanka-- podľa mňa sme hrozne odlišní a zároveň tak rovnaký, plný paradoxov a rôznych predstáv, on je praktický, ja zasnívaná, on často bez energie a ja bych hory prenášala. možno aj také veci sú tie pravé. ktovie ♥♥♥

   držím palčoke- nech ste furt šťastní prešťastní

   Odstrániť
 4. Tie obrázky....prosím, nikdy neprestaň také kresliť. Sú krásne Lucy!!!

  OdpovedaťOdstrániť