30. 1. 2014

Bohatí či chudobní

Bohatí či chudobní. Krátkozrakí a bezrukí. Čí viac máte tým viac si necháte pre seba. Tuším, rozdať sa nedá len tak jednoducho. Vždy vás bude držať čosi v hrsti. Ak to však nie je váš mamon, tak je to elektrika, plyn, jedlo a nejaký ten úver.
Mám Bumpkina. A on má mňa. Máme spoločné dlhy. Ak sa nás niekto pýta, prečo sme sa ešte nevzali, v našom prípade to nie je ani potrebné. On sa bezo mňa nenaje a ja bez neho nemám kde bývať. Žijeme v symbióze.

Bohatí či chudobní. Mladí a starí. Ak nemáš- na še tri si. Ak máš, odlož na horšie časy, pretože nikdy nevieš, kedy bude treba investovať do niečoho rozumného. Do seba, do majetku, do záchranného kolesa.
Máme v topánkach vodu. Teraz. Ale kedysi sme mali hlavu po bradu vo vode a Bumpkin stále tvrdil, že to bude lepšie. Boli časy, kedy som nemala za čo nakúpiť a robila obrázky až som si pokazila oko (pravé, ľavé aj to tretie). Bumpkin však tvrdí, že keď bol mladý (?!), bolo to horšie. Pracoval na lodi a jedol iba mliečnu ryžu a rohlíky.

Bohatí či chudobní. Život ide z kopca. Niekedy sa snažíte zachytiť rukou krajnice, prípadne brzdiť oboma nohami, ale nejde to. Viete, že máte hlavu na uvažovanie, na tvorenie dlhodobých plánov, ale potom vám život hodí rukavicu-... A vy idete oproti nemu. Bez plánov. V búrke. V horúčave. Iba tak. S pár drobnými vo vrecku...

Bohatí či chudobní. Odvážni a s úvermi na krku. Takí sme...


Venované úveru ( *2009- ✞2014), ktorý Bumpkin ako prvý tento rok splatil. Ostatné dáme tiež!


PS: milí mladí ľudia je to smutné,ale mali by sme si od základnej školy šetriť na bývanie, autá, zariadenie bytov a iné veci. Čo sa za mladi naučíš...úúúplne naj office sako od Peti a naj námornícke triko ♥

6 komentárov:

 1. Odpovede
  1. Pau. ďakujeme! my nepijeme al včera som teda si chcela hrgnúť od radosti :)

   Odstrániť
 2. Odpovede
  1. kat. a to ešte aj hypo na dom na 30rokov :D. čo mladý človek, to percentá na krku...myslím, že prevažne väčšina mladých (starších?) ľudí, čosi platí ♥

   Odstrániť
 3. nádherně napsaný!
  teď sem objevila tvůj blog a jsem uplně nadšená! jak píše a tvoje obrazy... no krása!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tak nejak sa zhodujem s bumpkinovými názormi... mne padá kameň (neviem presne povedať z kade) pri ukončení akejkoľvek viazanosti / splácania a hocičoho podobného, takže gratulujem a nech to tak pokračuje aj ďalej!

  OdpovedaťOdstrániť