20. 1. 2014

Slečna P.

Ak existuje nejaký senzor, ktorý meria inšpiráciu rada by som na také vyšetrenie šla. Myslím, že namerané hodnoty suma sumárum by len potvrdili, že som extrémne citlivý jedinec na všakovaké podnety. Ľudia, svetlo, tiene, veci, situácie je pre mňa nekonečná spleť myšlienok a hodnôt, ktoré vždy uložím na papier. Vždy nie, keď spím, tak iba snívam. Ak vstanem a mám pred sebou papier- robím záznam. Proste stopu. Robím to automaticky a dokonca o tom vie aj môj šéf v práci. Nechcite vidieť môj poznámkový blok.

Jednou z inšpirácií spred pár dní je mladé dievča (mladé oproti mne of kórs), ktoré nafotilo pár odvážnejších fotiek a boli zverejnené TU. Zaznamenala som okolo toho takú divnú diskusiu, ktorá znela v mojich ušiach dosť čudne. Fotky nazvali internetoví vševedi slovami typu : otrasné, hrozné, nechutné či úchylné (sloboda slova je niekedy úžasné obmedzená)
Paulína, ktorá dievča fotila mi nepríde vôbec ako porno production kráľovná, ktorá zneužíva mladé dievčatá a nemyslím, že tými fotkami by zrušila nejaké tabu, ktoré vrámci Slovenska a Čiech existuje (alebo ano?). Úprimne mne je to jedno. Je to pre mňa inšpirácia, obrázky, farby, svetlo a tiene. Medzi tým sa mihne nejaké to dievča, ktoré má odvahu. Dievča pred, či za objektívom.

A tak som sa dostala k autorke a nechala som sa inšpirovať. Ďakujem.
O tom to celé je. Nechajme oči otvorené. Nechajme nazerať druhých na svet očami,ktoré sú ich. Nie naše. Naše môžu byť častokrát škuľavé...

Pau blog je  tu tu tu.
PS: toto je mimo iné ďalšia inšpirácia. Bude sa šiť,yay!!!

10 komentárov: