14. 2. 2014

Na chodníku

Na chodnílu  roztrúsené, jedno vedľa druhého, do seba zapadajú a vietor ich postupne rozfúkava. Drobné perie. Nepatrí nikomu len tak tam leží, uprostred tej krajiny Nikoho, a tak ho beriem do rúk. Jedno po druhom ukladám medzi prsty ,možno vzlietnem, možno. Také perie sa vždy  zíde.Také perie je dobré zbierať.
Kráčam a premýšľam, kto ho mohol stratiť.Možností je veľa. Mohol to byť holub. Mohla to byť veľká nadýchaná perina. Mohol to byť dokonca anjel. Ostávam pri poslednej možnosti. Dáva mi to totiž vieru, že ešte máme nádej, že ešte sa o nás niekto zaujíma. Ešte niekomu záleží na tom, že SME. Aj keď nie celkom kompletní, ale SME.
Na chodníku roztrúsené, nie celkom úplne chápem súvislosti, ktoré aj tak do seba zapadajú. Drobné perie stískam vo vrecku. Slnko mi presvitá cez mihálnice a nevidím viac než drobný tieň za pred sebou.
Šťastie je ukryté vo chvíli, keď ho čakáme najmenej. Dnes som našla svojho anjela, ale nebol úplne celý. Hľadám teda ďalej, kým si ho celého neposkladám.

Také perie sa vždy zíde...
PS: obľúbený nákrčník od Miriam, perie vo vlasoch, ideálna kombinácia
PS: a moja blogerina je inšpirovaná najkrajšou Ma., ktorej priestory mám veľmi rada. Má brčkavé vlasy a je to určite víla. Som si istá.


13 komentárov:

 1. och! aj ja mám v zbierke nejaké to perie už a stále verím, že patrí našim anjelom.. krásne si to napísala, krásne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nedavno som vsade zacala stretavat perie. Bolo to pekne, ale znepokojivo mi to pripomenulo obdobie, ked som si kladla otazku, kam miznu vsetky mrtve holuby, ved predsa je ich strasne vela a nemaju holubie cintoriny ani nic (mozno su to anjeli, ktori sa zasadne samovznecuju?). A potom som zas husto nachadzala mrtve tela holubov, bolo to strasidelne a vravela som si, treba si dobre premysliet, co si clovek praje vediet. Dnes mi Mily pripomenul krabicku plnu peria s napisom "Pre pocit lietania". Perie je strasne tazke. Nasiaknute atramentom a myslienkou v podobe pisacej pomocky. A lahke, ako sny vo vankusi. Tak vdaka za podnet k nesuvislym suvislostiam, och, myslienky si obcas tiez tak operene uletia, ale asi je to tak v poriadku.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Lu.Lu.Lu. ♥. dojatá veľmi. som. Ľúbim čítať tvoje riadky a tapetujem tvojimi obrázkami. a čí.čí.čííham. neustále :o) a tooľko ďakujem..OOO°°°Oooo...OOoo.Oo..♥

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tvoje diela si môžem pozerať dokola stále a nikdy ma neprestanú baviť! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ty máš takovej talent! a druhá fotka je krásná!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Alicka,ďakujem krásne,teším mocno, že sa páči ♥

   Odstrániť