6. 2. 2014

Obyčajný

Asi to chce dávku vážnosti a humoru zároveň. Asi to potrebuje zobraziť reálne,tak- ako sa to narodilo. Tak, ako to stvoril Boh. Nepopieram jeho existenciu, ale na druhej strane- fyzicky som ho nevidela. Asi to chce len vieru vo svojej podstate. Vo svojej jednoduchosti. Nič viac.
S dávkou exhibicionizmu, s akousi nádejou, že niečo je iné, že niečo dokáže byť zaujímavé. Jedinečnosť vám nik nepredá. Jedinečný sa dá iba narodiť. Jednou nohou žiješ, druhou umieraš. Treba to prijať ako pravdu a ja nepopieram jej existenciu.No na druhej strane- duševne je subjektívna. Za pravdu sa ľudia dávajú aj prenasledovať. Sledovali ste sa niekedy v zrkadle? Skresľuje a mení nám črty tváre.
Meníme tvary, meníme polohy a ak na nás niekto ukáže- červenáme sa. Sme zaujímaví, či trápni, či jedinečne iní? Ktovie.
Asi to chce dávku vážnosti a humoru zároveň. Byť obyčajný človek.

PS: týždeň je dlhý  a tak všetky plány ilustrovať sa odkladajú na víkend,tešíte sa? :*
PS2: viem, že ten portrét je obr one,ale vidieť tam obrysy planéty odkiaľ som :))) ♥  odkiaľ sme?

8 komentárov:

 1. Akú máš krásnu farbu očí!! (..bolo prvé čo ma napadlo) a chcem sa vyjadriť k tomu čo si napísala, ale neviem nájsť správne slová, asi som ich opäť niekde nechala. Niekedy som sa považovala za totálne obyčajného človeka, ale už nejaký ten mesiac či rok, čo si poriadne uvedomujem ľudí okolo, som prišla na to, že som totálne super veľmi čudná (divná?). Hah, no veď každý sme vlastne. Neviem teda či tí obyčajní ľudia existujú..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ktovie. aj ja si myslím, že vo svojej obyčajnosti sme každý veľmi neobyčajný...a farba očú je taká zeleno-divno-šedo-bohviečo :)

   Odstrániť
 2. achhh, lucy, tie oči ako dva machy... ty si jednoznačne najviac neobyčajná a čarovná osoba. vo svojej neobyčajnosti si obyčajná a to mi je prirodzené, teším sa na víkend a kresby ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. machy machy a teším aj ja že dnes piatok,idem upratať spraviť lečo na večeru a nohy vykladám :*

   Odstrániť
 3. Lucy, tak ty si podľa mňa jeden z najmenej obyčajných ľudí! Obyčajní ľudia sa pravdepodobne nad takými vecami ani nezamýšľajú, naopak tí neobyčajní si myslia, že sú obyčajní, ts... :) A teším sa veruže na ďalšie kresbičky :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. skromne skromne snažme sa myslieť o sebe. a keď budeme veľkí budeme sa tváriť dôležito :)♥

   Odstrániť
 4. tak ale toto je veľmo ťažká téma takto na víkend :) tak buďme obyčajní a malí, ale svieťme, veru :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. poprvé, si prekrásna žena! :)
  a premýšľam (veľa) nad tým, čo je výnimočné v obyčajnosti, paradoxne, zdá sa mi, že obyčajné veci bývajú nádherné, neviem, kde je ich sila (?) - v tom čo vidíme aj nevidíme, v slovách, vo vôňach, v dotyku, každý deň, či je čas len veličina alebo je to zložka osobnosti samého Boha, možno nič nie je vôbec obyčajné, ani my, len naše duše v porovnaní s niečím, čo je vyššie ako my, sa tak cítia. písala som raz o niečom podobnom, možno ani nie podobnom, ale pripomenul mi to hlavne prvý odsek, je to vlastne úplná obyčajnosť, znovu raz, ak ťa zaujíma, prečítaj si jednu vec túto, to je ako to tu na svete vnímam ja. http://tinny-little-beetle.blogspot.sk/2013/11/slova.html

  OdpovedaťOdstrániť