19. 2. 2014

Pády

Ak by som sa mala stať zvieratkom, vyberiem si vtáčika. Malého. Farebného, čo vie trochu spievať. Napríklad mohla by som sa stať holubom a mohla by som zvysoka...Ale nie, to by bolo vulgárne a je nechcem byť extra vulgárny tvorček.
Výhodou takého vtáčika je, že už o šiestej by som bola svieža, sediac na konári by som široko ďaleko kričala "dobré ráno". Bola by som poslom pekného dňa a sem tam by som stratila drobné pierko (nech si nejaká iná Bumpkinová myslí, že je to od anjela). Potom by som mohla byť aj vtáčikom, ktorý na zimu odlieta na dovolenku. Do tepla, niekde, kde je kopec hladných turistov, ktorí okolo trúsia omrvinky a ja s nadšením lietam okolo a s výhľadom na more si vravím, aký super all inclusive mám.
Mohla by som byť aj dravcom, ale myslím, že na to nemám vlohy. Neviem si predstaviť, ako by som to vysvetlila tým hlodavcom,že "pardón môj žalúdok vraví zjem ťa". Na to, aby som bola dravec,musím mať trochu širšie lakte.
Ak to tak zhrniem, všetky tie možnosti a predstavy, ostávam na začiatku- byť malým, farebným  a spevavým vtáčikom, ktorý vyletí vysoko a verí, že možný pád

...     že   p  á         d        na          z  e m

                       ne b  u d   e            bolieť


PS: obrázky sú nové od Marmizen  ďakujem krásne,úplne najviac
8 komentárov: