1. 2. 2014

Ruka tušom maľovaná

Prvý krát som sa stretla s internetom až keď som mala 20 rokov. Bola som vtedy v knižnici a prvý krát som klikla na enter. V 23 som si našla cez internet nielen informácie, obrázky,ale ako viete tak aj frajera. Je to tá najužitočnejšia vec na svete. Okrem toaleťáku. Ale úprimne, aj bez toho si viem predstaviť život. Bez internetu už nie.
Niekedy mám pocit, že mi ušlo hrozne veľa vecí, hrozne veľa informácií, ušlo mi to, čo deti a decká poznajú od puberty (of kórs aj skôr) a majú viac času objavovať. Zadať hľadané slovo...a letíš- tisícky kilometrov od svojej stoličky pod zadkom. Nie je to fascinujúce?
Možno sa to k môjmu veku nehodí. Možno by som si mala uvedomiť, že nemám už 15 či 18 a bolo by lepšie plodiť a oplodňovať než len maľovať a sedieť pri internete, hľadať a písať napr. blog. Neviem, čo myslíte? Ja mám skôr potrebu zanechať stopu inú než je zvykom. Mám potrebu opísať celý svet a tvárami obložiť si dom. Mám potrebu pomaľovať si ruky tušom a otláčať ich na miesta, kde som. A dokonca dnes mám chuť mať čierne rameno a chovať sa ešte viac mimo linajky, než je zvyčajné.

Niektoré veci v živote nedoženieme, zmeškané nevrátime, no to čo objavíme, nám už nik nemôže vziať.

PS: Dievča s čiernym ramenom som objavila, vďaka ti internet!
PS2: to s tým plodením a oploďňovaním berte s nadsádzkou, každému ako cíti ♥
PS3: maminečka- helen, keď prídem domov urobím ti turban- žiadne parochne ani šatky


17 komentárov:

 1. och, fotky a tvár Dievčaťa na obraze ako vystrihnuté z antickej tragédie /keď vylúčim tragický podtón, zostane nejaká sila a zamyslená odhodlanosť/. V poslednej dobe veľa sedím (možno by som mala viac chodiť, keď už nie plodiť?) a hľadám - občas sa pýtam, či to má nejaký hlbší zmysel ale potom si vravím, že snáď aj virtuálne tunely niekam vedú...každé potrubie má dva konce a aj s odstrihnutým slúchadlom možno telefonovať, povedali Mach a Šebestová.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. že? aj mne to prišlo také tragické v závere,to bude tým tušom a asik mojím playlistom na jútube ♥
   a Mach a Šebestová,bože moje naj rozprávky-to bola prvá kniha, ktorú som prečítala a mimochodom tvoj blog ma ale absolútne očaril!

   Odstrániť
 2. v tej druhej fotke je toľko sily a emócii

  aj napriek tomu, že to tu často nekomentujem, lebo mám pocit, že moje slová pokazia ten celkový dojem, ktorý z tvojich článkov a slov plynie, tak ťa verne sledujem :)

  a čo sa týka toho internetu, som prvý počítať som dostala nástupom na strednú a vôbec som nemala pocit, že by mi niečo ušlo, alebo že by som niečo zmeškala, mala som knihy, ľudí a svet, ktorý ma obohacoval, a to mám dodnes a ten internet je len príjemnou pridanou hodnotou :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. boni,ďakujem ti mocno.

   A k tomu internetu, ja to beriem aj tak, že toľko umelcov a šikovných ľudí som vďaka tomu objavila...ja som taká chamťavá,mne asi nikdy nie je dosť! :)
   Na druhej strane, keď nebol internet kupovala som si knihy o Klimtovi a Pollockovi...inak som ich nájsť nevedela. aj to má svoje čaro

   Odstrániť
 3. mne to príde pekné neriadiť sa zvykmi a proste len odbočovať, pekný príspevok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. zajímavá úvaha a opět úžasný obraz a fotky! ta druhá je silná!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jo ja ju tiež tak vnímam a teším, že sa páči :)

   Odstrániť
 5. Ahoj:)
  Fotografia s Tvojou rukou (ta druha) je úúúúúúúchvatná!!!! Vyzera ako súčasť tej ilustrácie a zmocňuje jej celkový dojem. Si veľmi talentovaná, v každom výtvore máš emóciu a to je to podstatné.
  Presne a stručne to mám napísane v novoročnom prianí tu:
  http://janinna-art.blogspot.sk/2013/12/2014.html
  Prajem veľa ďalšej krásnej tvorby <3

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Mne sa paci praveze to, ze nie vsetci ludia su rovnaki, a kazdy najde zmysel bytia v niecom inom. Niekto plodi deti ako za beziacim pasom, a nehovori o nicom inom, iny sa venuje umeniu, dalsi sa venuje svojmu egu. A ja to mam rada, pretoze kazdy je ini, kazdy chce nieco ine od zivota. Len jedna vec musi platit, aby sme neboli zaslepenymi a plnymi predsudkov. Napr. zena s mnohymi detmi, nech neodsuszuje umelca, pretoze neskoncil s detmi, alebo egomaniak nech neodsudzuje obetavych ludi,....kazdy z nas ma kridla, ktore mame moznost vystriet, nech nam ich zbytocne a bez priciny nelamu....

  OdpovedaťOdstrániť
 7. som do druhej fotky a vlastne aj do tohto priestoru. mám lepší deň, ďakujem

  OdpovedaťOdstrániť