6. 3. 2014

Každé svetlo dobré

Potom,ako naše knihy poputovali na iné miesto izby a drobné konáriky z našej višne sa rozložili po kútoch,povedala som si, že chýba iba jedno. Svetlo. Také nejaké jednoduché, ktoré keď zažnete, máte pocit, že ste doma. Že ste za sebou nechali celý deň v stopách, v kúskoch podrážky na topánke. Úplne milé svetlo, ktoré vám rozjasní ten kút, ktoré je tak tmavý a studený. Tak presne to som chcela.
Bumpkin sa vybral po práci na lov a našiel. Výber po telefóne bol pestrý a predstavovala som si celú tú ponuku,možno divokejšie než v skutočnosti bola. Ale nákup s mužom cez telefón je úplne najlepší. Muži presne vedia ako majú opisovať veci, bez zbytočných prívlastkov, prirovnaní a metafor. Vystačia slová ako- malá, veľká, guľatá, kovová....
A tak svetlá sú doma a my sme zažali. Nechali dni za dverami, vonku.Veď oni počkajú dozajtra. Otvorili sme to teplé svetlo z malej guľatej planétky, ktoré mi pripomína, že som doma. Odteraz môžem spokojne nechávať na podlahe izby svoje drobné tiene.

Som doma. Mám svetlo.
PS: tie hviezdičky mi pripomenuli obrázok, ktorý bol robený pre náš zvieratkovský LUARI projekt, ktorý momentálne spí, ale mám tie veci rada,veľmi.


4 komentáre: