8. 3. 2014

O kráľovi

A kráľovná ostane sama. Pár týždňov. Bez hlavy múdrej kráľovej.

Za osem rokov spoločného bývania si vlastne ani neuvedomíte, aké to je ostať sám. Ani nepomyslíte na to, aké to je byť na vankúši osamote a bez nočného šomrania toho druhého vedľa vás. Vôbec vás nenapadne predstavovať si, čo urobíte, ak sa vám pokazí bojler alebo napríklad kam zavoláte, ak vám zazvonia pri dverách mimozemšťania. Zrazu sa vám zdá, že dni budú omnoho dlhšie a že vaše srdce sa zastaví a začne biť znova, až kým toho druhého znovu neuvidíte.Po pár týždňoch. Je to taká zvláštna predstava, ktorá sa v mojej hlave ešte celkom nezabývala. Je to taký druh predstavy, ktorý vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Ešte viac zmiešané než boli tie na prvom rande.
Za osem rokov spoločného žitia nikdy neprišla situácia, že by som na dlhší čas musela povedať "ahoj" a zbaliť veľký kufor kráľovi na dlhú cestu. Neviem si dobre predstaviť moju krehkú existenciu bez svojho silného muža vedľa, ale verím, že raz za osem rokov je to dovolené.

Je viac než nutné, aby kráľovná ostala sama a chvíľu kraľovala.
"Tak ahooooj."
 
9 komentárov:

 1. Ach Lu úplne Ťa chápem, cítim to rovnako, keď moja drahá/druhá polovička odchádza z domu. Aj keď je to len na pár dní, či na nočnú cítim sa taká polovičatá a viac zranitená. Práve tak ako aj dnes večer. Asi si na to nikdy nezvyknem. Tak Ťa aspoň tak na diaľku objímam, nech sa nám dobre kraľuje:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. s F. jsme vydrželi dva půlroční studijní pobyty v zahraničí - já odjela do Holandska po dvou měsících vztahu a když jsem se vrátila tak jsme půl roku bydleli spolu a potom on byl v Neměcku a pak zase spolu... bylo to strašný!!! tolik mi chyběl... ale vydrželi jsme a myslim že to náš vztah posílilo... ale teď když jsme pořád spolu tak je mi pak hrozně smutno i když odjede jen na pár dní... ty večery a rána jsou nejhorší... tak hodně síly!
  jo a - jsi krásná! a ty šaty och! boží!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Al. ďakujem za pochvalu.
   A na večery a rána sa neteším teda ani ja. Byť prilepená s niekým osem rokov. Toto bude ako sprcha ľadovou vodou :3

   Odstrániť
 3. Mě je vždycky smutno, když zůstanu v bytě v Brně sama, a to většinou bývá jen 1 nebo 2 noci... A teď mám jet na podzim na Erasmus. Ještě jsem mu to ani neřekla, ale vím že pojedu, musím tu šanci využít. Už teď se mi stýská.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ja som si už tak zvykla na samotu, že takéto pocity sú pre mňa cudzie, ale možno to príde vekom :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no,verím, že za tri týždne si zvyknem aj ja na staré kolená,ech :)

   Odstrániť
 5. taketo pocitz som poznala ked som mala vztah celkom casto....teraz som sama co ma sice vela vyhod ale samozrejme aj nevyhod.
  a velmi krasne fotky aj dielo <3

  OdpovedaťOdstrániť