5. 5. 2014

Dobro je krehké

Minútu po minúte v mysli si nahrávam. To čakanie na samú seba, kedy sa stretnem. Prináša váhanie, prináša úzkosť.Minútu po minúte od seba odchádzam, aby som hľadala lepšie ja, aby som sa presvedčila, že sa môžem dotknúť svojich rúk, svojich kruhov pod očami. Tak hlboko. Vidím.
Minútu po minúte strácam na miestach, ktoré už dávno naplnili (ma) a splnili svoje poslanie (ak nejaké existovalo). Zmysel dávame veciam a ceste jedine, ak tomu všetkému veríme.

Minútu po minúte sledujem vedľa seba muža. Dnes tak trochu krehkého. Veľa dáš a málo dostaneš. Naplníš cieľ a viac nie je potreba naplniť teba vďakou. Nie sme romantickí hrdinovia, ani nechodíme denne medzi rozprávkové babičky, ktoré nás osem hodín kŕmia domácim chlebom a teplým kakaom. Dobro sa stráca. Minútu po minúte opatrne viažem ho do venčeka. Dobro je krehké, pevne ho zviažem. Uchytím.

Minútu po minúte,stranu za stranou čítam. O tom, ako Boh nám pomôže, on jediný nás spasí. Vraj upriamime svoju myseľ a všetko sa stane krajším. Minútu po minúte- človeče vzchop sa. Dve ruky. Srdce veľké. Život tak nekonečný- minútu po minúte dýcha.

2 komentáre:

  1. „Málokdy myslíme na to, co máme. Ale vždycky na to, co nám chybí.“

    Člověk často musí něco ztratit, aby si o to víc vážil toho dobrého. Všechno je proměnlivé a čas neúprosně běží.

    OdpovedaťOdstrániť