1. 5. 2014

Zapíš si

Predstavte si, že sa ráno zobudíte a precitnete z divného sna. Celkom sa tešíte, lebo ten sen bol tak príšerný, že okamžite vstanete a povysávate celý byt a k tomu ešte aj umyjete podlahy. Precitnete zo sna, kde vás v kancelárii spolu s ostatnými kolegyňami bombardovali lietadlom. Vidíte z okna lietadlo,ktoré zhadzuje bomby a vy utekáte dolu schodmi a bežíte, no zároveň si uvedomujete, že nie je kam. Lebo vonku vás aj tak čaká to isté....
Našťastie v sne je vaša hlava tak kreatívna, že za pár minút sa už deje niečo iné a vy už máte úplne iný scenár, než utekať pred bombami.

A tak zmorená (ale s čistou podlahou), čakám Bumpkina, ktorý ide z nočnej. Listujem v novom zápisníku od Saš a zároveň upratujem svoje skicáre. Nechcete nejaké? Jeden sa mi už podarilo vybartrovať a chystám nejaký ďalší.
Je v nich koľko záznamov, toľko mojich stôp, že sa ani vlastne nečudujem, prečo mám také divoké sny.
Moja duša nekonečná, bláznivá, veľká. Skoro ako moja zbierka skicárov a zápisníkov.

PS: zápisník je od mojej obľúbenej Sašky z RECYVECI. Neustále ma baví klikať na jej blog.
PS2: Bumpkin mi dal dnes ráno darček,vraj si ho zaslúžim. Tak čítam Kerouaca a anjelov pustiny. Dala som si záväzok, že ho už čítať nebudem, lebo mám z toho smútok na duši. Ale tak, čo ma nezabije to ma posilní.A ako vidíte-urobila som si obal, yay!
PS3: dali sme niekomu pusu dnes?- na prvého mája,priznajte sa!!!8 komentárov:

 1. ach, aké krásne luc, taký obal by som chcela na tablet! krásssny :3 aj ja mám trilióny zápisníkov a nikdy nemám dosť :-) to proste nejde, cítim sa bez nich akoby som nemala dušu, tá moja je celá ukrytá v slovách a ťahoch fixiek, ktoré dennodenne mučím. a 1. máj? nuž, bodaj by bola pusa, ale 150 km mi zabraňuje dať mu ju, ale zajtraaa... <3 ty mi vždy tak krásne zdvihneš náladu :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jeee Mi. to je super! bez zápisníka ani na krok ♥

   Odstrániť
 2. ...a úplne Ti ten zápisníčok sekne Lu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Lucy, ty máš všetko také pekné... Na všetkom, čo chytíš, zanecháš nejakú stopu, človek hneď vidí, že je to tvoje :) A sranda, presne tento zápisník som najviac obdivovala na Sashe a pozerám, že predaný :) Lebo aj keby som mala doma ďalších milión zápisníčkov, tak budem pokukovať po ďalších, hehe :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Sonik,ďakujem krásne. ono v tom drobnom priestore kde bývam je to také- aj pre mňa milé. Domček má veľa rokov,musíme ešte veľa porobiť,ale myslím, že naša prítomnosť ho robí pekným aj tak :)
   A zápisníček je super som rada, že som bola prvá, čo ho uchmatla ♥

   Odstrániť
 4. Zápisníky... kým sú nové, nepoškvrnené, máme trochu rezervovaný vzťah, potrebujeme sa spoznať, navštíviť zopár miest, prežiť rozliatu termosku kávy v taške, rozpačitosť počiatočných záznamov. Vlastne vždy ich mám najradšej "na sklonku", keď už v nich naozaj nie je kam písať či kresliť:) Tak trochu je to aj s ľuďmi. Aj keď tí sa väčšinou/našťastie "nevypíšu"...

  OdpovedaťOdstrániť