14. 12. 2014

Ako sa máš

Keď stratíte blízkeho človeka, stane sa to, že či chcete alebo nie- uzavriete sa. Aj keď navonok, ste strašne super-truper okáčko a snažíte sa brať veci s nadhľadom. Nejde to. Vnútri proste viete, že klamete samých seba, že ste len také malé úbožiatko a keby ste mali šancu, budete plakať aj zo spánku. To nie je o ľútosti, často je to len taká prapodivná úzkosť, že čas sa nedá vrátiť.
Raz však príde chvíľa, kedy sa dokážete na to všetko skryté pozrieť aspoň trochu reálne a kúsok z toho zamknete hlboko a ten zvyšok nejak proste vyplavujete.
V slovách
V knihách
V kresbách
Stanete sa smutným človekom pre samého seba. A na otázku "ako sa máš" sa vám veľmi ťažko odpovedá.
 ...
Som vďačná za ľudí, ktorí si ku mne/ku nám našli cestu a ktorým tie moje vyplavené obrázky (v smutno-zvláštnych chvíľach) na koži urobili radosť.


Keď stratíte blízkeho človeka  nemám recept, ako sa všetky tie pocity dajú vyliečiť. Ale rozhodne je dobré vyjsť zo svojho smútku a dovoliť iným dotknúť sa vás ich radosťou. Pamätajte na to.


PS: moje inšpirácie všade okolo
PS2: moje ilustrácie pre  bumpkintattoo shop

6 komentárov:

 1. krásné slova.lu.,tolik blízké ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pěkně popsáno a napsáno..no někdy je to opravdu těžké, pootevřít se a dovolit jiným se vás dotknout..
  Btw., ta kresba jelenů je <3

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Milá Lucy....tak krásne - smutne si to napísala. Mám rada, že si úprimná a svoje city odhaľuješ. Veľmi ťažké, ale pomáhaš aj iným, určite. Nepochopím celkom Tvoje city, lebo som ešte nestratila tak blízkeho človeka....no o to viac Ťa chcem objať silno :)

  OdpovedaťOdstrániť