20. 8. 2015

Cez údery

Nad malou klávesnicou, ktorá už má svoje o(d)písané, skláňam brušká prstov a premýšľam (ako vždy veľmi pochabo) ako poupratujem myšlienky, tak aby dávali zmysel. Hlavne mne, lebo už sa pár krát stalo, že niektoré slová, vety, stĺpce som zahodila nemilosrdne do koša. Bola to skôr poézia, ktorú vlastne nemusí nik čítať. Pri viac ako dvoch očiach strácala na pravde, strácala zmysel. I ten šiesty.
A tak tu sedím a premýšľam, prečo niekto píše o tom, že Harry Potter sa už na seba nepodobá a prečo mi niekto chce vziať nátierky Alfa Bio.
Premýšľam tiež nad tou príliš veselou slečnou, ktorú som dnes ráno stretla. Podľa mňa v nej Grape ešte trochu doznieval. Vo mne doznieva tiež. Viem, že Bumpkin už nechce ísť na festival, sám mi to povedal (a ešte svojim priateľom na fejsbúku) a na moje "uhm,ha" sa zatváril veľmi prísne. Ako Harry Potter pri mene, ktoré sa nevyslovuje.Keby som ho nepoznala, aj mu uverím, že to myslí vážne.

Nad malou klávesnicou snažím sa spomenúť si na všetky veci podstatné, pozitívne, krásne, nad ktorými polovica zaľúbených (aj tých ostatných) ľudí vyťahuje telefóny a minimálne jedna selfí padne. Proste takú poéziu dní minulých si držím v hlave, kedy môj muž odfotil nás dvoch s mobilom v ruke a cítili sme sa úplne ako maijnstrím ale s pamiatkou v pár kilobajtoch. Tak sa robí láska, tak sa láska pamätá.

Nad touto klávesnicou, v tomto momente, si uvedomujem, že dni minulé sme sa znovu trochu našli. Zabudli na voldemortov, klientov, tiene svoje a zapísali sme medzi ostatných, že nie sme úplne spoločenské nemehlá.

Dobré je niečo si napísať. Lepšie sa to pamätá cez údery, cez brušká prstov...

PS: Rada vám ukážem aj čarovnú Anouk De Poulain, ktorá nie je mejnstrím, je simple, je dark, je kúsok mystická, je žena a chce od nás kreslenku. No a ja som neváhala. Srdcom búchajte.
http://www.fler.cz/anouk-de-poulain
PS2: je ešte niekto, kto má horšie fotky? Z domu? Z nevhodného priestoru? Myslím, že som jediná. Čert to ber.
3 komentáre:

 1. Miluju tu Tvou schopnost říct toho tolik v tak málo větách..

  OdpovedaťOdstrániť
 2. och a to ja mám pocit, že len meliem hlúposti
  lucy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. a to mají všichni dobří blogeři...tak hlavně nepřestávej mlít dál :)

   Odstrániť