13. 4. 2016

Ak by som smela...

Ak by som smela
tieto dni
Ak by som mohla
čo len chvíľu
Premeniť sa
...
Na pár stôp na chodníku
zabalená v mäkkom
vetre
Ak by som smela 
v tieto dni

Ak by som smela tieto dni, na nič sa nepremením, ale zahrabem sa do svojho pracovného kútika a vyrábam skicáre, háčkujem plédy, otvorím si internetový obchod so šperkami a vyrobím talizmany pre šťastie. Prečítam knihy o láske a priateľstve. A určite napíšem priateľke do Anglicka dlhý list.
Toto by som chcela, ak by som smela. Samozrejme nik ma nedrží, ak nerátam svedomie. To už tuší, že zajtra preberiem emaily a začnem od rána pracovať na návrhoch. Niekedy si hovorím dokedy...dokedy ešte budem schopná vôbec kresliť iným ľuďom ich príbehy.
Ak by som smela tieto dni  nakreslím ten svoj príbeh. Medzi tým, ako doháčkujem plédy....
Aj také dni sú a vôbec sa im nebránim, lebo čas, ktorý si nájdeme pre seba, je čas, kedy načerpáme silu pre tých ostatných. Na neskôr. Na dni hektické...Akým bude ten zajtra.

Ak by som smela
tieto dni
budem tým, čím som dnes.
Premením sa?


PS: vždy, keď tvorím nechám si od Vierky nejaký ten talizman blízko, to len tak pre šťastie, aby dobre a hrejivo sa tvorilo
PS2: no a keď som spomínala skicáre, aha aký sa mi podaril

2 komentáre:

  1. Milá Lucy....ani neviem , čo napísať.....moje prsty sa tešia, teraz , keď vedia, že nimi vyšité talizmany sú nosené a ľúbené. Za seba úprimne dúfam, že ak mám schopnosť všiť čosi magické , že som to do tých tvojich talizmanov všila a že ťa budú chrániť a ešte dlho tešiť. s láskou, vierka.

    OdpovedaťOdstrániť