5. 4. 2016

Klbká

Iba pár klbiek.
Budú sa kotúľať
Vrkoče z nich zapletiem.
...
Toto si pomyslím vždy, keď si kúpim klbko vlny. Dve. Balíček. Ja viem, že nie som jediná na svete, ktorá kupuje materiál a pritom ho až tak k životu nepotrebuje. Ale tak, č o  m á m  r o b i ť?! Raz som pozerala video nejakého dievčaťa, ktoré celé šťastné na svojom vlogu ukazovala izbu plnú washi pások a nálepiek. Bolo toho toľko, že celý život by nestačil, aby tým všetko oblepila.Mala na to samostatné zásuvky a zakladače a v niektorých miestach som mala pocit, že ona sama je taká farebná nálepka.
A tak sama pred sebou sa pýtam, či je to nutné. Tie klbká. Ozaj z nich budem vrkoče zapletať?
Chytím jedno modré do ruky, žmolím ho a vravím si "aké pekné, aké skvelé by bolo urobiť si modrý nákrčník, na pekné ráno".
A potom tie ružové, sýte viac či menej. Ako poklady v truhlici ich odkladám, beriem do rúk skicár a sľubujem si, že keď nakreslím tie tri návrhy, vrátim sa ku klbkám. Pozitívna motivácia to je moje. Rovnako ako nákupy materiálu.
Myslím, že nie som jediná, ktorá ak tvorí, chce tvoriť "všetko". A samozrejme, tých plánov, čo má človek v hlave. Jeden život by na to nestačil.
...
Dokreslila som návrhy, pár z nich uložila do skicárov. Nechám uzrieť a potom pošlem. Je skoro deväť hodín a ja viem, že tie klbká sú pekne uložené, zavreté v truhlici a moja hlava akceptuje, že dnes je čas trochu si oddýchnuť. S klbkami, očistiť hlavu, zabudnúť...
...
Iba pár klbiek
Budú sa kotúľať
Vrkoče životu zapletám.

PS: k tomu, aby som upratala svoje vlny zmotané a pomotané ma inšpirovala Vierka, ktorú neskutočne obdivujem, ako krásne zapletá vrkoče. Ja zatiaľ len zbieram na ne materiál ako správny kreatívec- materiálu nikdy nie je dosť.


2 komentáre:

 1. Drahá Lucy,.....tak akosi milo mi je na srdci, keď viem, že moje "vrkoče" ťa inšpirujú. Pozor však, mnohí o ne záujem nemajú, ale radosť robia prevelikú. Neviem sa ich nasýtiť, tak tešia. Bavlnková terapia.A tak ich zapletám a zapletám a dokiaľ budem mať ruky zdravé, zapletať aj budem. PS: závidím ten poriadok. k nemu som ťa isto neinšpirovala...., moje šitíčko je jedna veľká guľa stočených nití, vlniek a bavlniek. darmo ich rozmotám...., po pár dňoch mám všetko zguľatené znova.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jooooj, ja mám od teba líšku vyšívanú v práci aj dnes. vlastne sú to také moje talizmany.
   PS: poriadok iba v klbkách. uf.

   Odstrániť