15. 4. 2016

Steny okolo

Steny okolo. Steny šedé, steny príliš hrubé, aby bolo cez ne počuť. Steny príliš farebné na to, aby sa k nim dal zladiť nábytok. Steny neutrálne. Steny zašlé časom. Steny, ktoré tichým šepkaním sledujú okolie. Popísané stáročiami. Steny s veľkou ryhou, nedá sa zaceliť. Steny smutné.

Stena,o ktorú narážam ja. Hlavou. Tak tvrdou, tak mojou.
Stena, ktorá sa nedá oklamať. Stena ako zrkadlo. Vidieť v nej iba tmu. Sem tam presvitá slnko. Aj to, iba ak si oči otvoríš.

Stena, o ktorú narážam ja. Celým bytím. Nerozbitná.
Steny ako ľudia. Príliš strohé. Príliš upnuté k základom. Bez možnosti pohnúť dušou.  
Steny okolo.
 ...
Často sa ma ľudia pýtajú, kto píše texty k fotkám na náš BT fan page, prípadne odkiaľ sú. A vždy sa začudujú ak poviem, že sú moje. Slovo ako obraz. Tak to vnímam a neviem si predstaviť, že by tam neboli. Každý klient by mal mať svoj príbeh. Nielen kreslený.
A tak sa často hrám so slovami, bez toho, aby som sa trápila slovosledom. A búram steny okolo, aby som odhalila kúsok sveta, ktorý nevidí každý...

PS1: tento muž dnes oživil môj večer
PS2: a stena na dvore oživila moje ráno2 komentáre:

  1. drahá, včera som ti tu písala koment a teraz ho nikde nevidím.....hmmm.....tak píšem ešte raz....o šatách, čo máš na sebe. zvedavá som, či si si ich len pre fotenie obliekla alebo aj do práce také nosíš ? obdivujem ženy, ktoré sa tak obliekajú...a vintage je srdcovka. krásna si v nich. až sem prídeš, sekáče ťa podobnými kúskami potešia....:)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. milá, kiež by som ich nosila aj viac. sú krásne a mám ich z ebay. ešte mám v srini nejaké viktoriánske blúzky a chystám sa na nejaký háčkovaný pléd z etsy...ale to neskôr, radosť si urobiť. a výlet za tebou, ak sa vydarí, to bude pre taterka drahé. ale to neva! mne nie teda :D

      Odstrániť