21. 8. 2016

Bonbóny

"Neber si nikdy bonbóny ani iné sladkosti od cudzích ľudí, dobre?"
Túto radu do života mi dala mamka. Vedela, že deti sú na sladké a vždy existovali (a snáď nebudú už existovať) zlí ujovia, čo lákali (a snáď už nebudú lákať) deti na sladké... Je to nechutná činnosť, a ako správna mama sa o mňa bála. Vyrastala som v malom meste, kde takýto ujovia sa nevyskytovali a jedinou hrozbou bola tma cestou z diskotéky -z Hoťapa. Prosím, ak neviete, čo je to Hoťapo, gúglite. A tak, hrozby, ktoré som ja ako malá zažívala, sú úplne nič oproti tomu, čo sa dnes deje.

Napriek tomu, že cukor je moje druhé meno, bonbón by som si od cudzieho nikdy nevzala. A dnes, keď si ich viem urobiť sama a zdravé, musela by som byť ozaj pipi. Takže smelo do hlavnej časti tohoto blogu a to je chválospev na domáce bonbóny, ktoré som zmajstrovala.
Pôvodne som ich zahliadla u Jenny, no vytunovala som ich tým, že namiesto datlí som do základu pomlela brusnice. Také tie v sáčku, klasické kondenzované ovocie. Či ako sa to správne volá. Vááážne, som nič lepšie nemohla vymyslieť.
Takže vám sem dávam link a dajte tam do spodnej časti tie brusnice. Prosím, v mene bôžika chutí, dajte ich tam!...a trápne ešte spomeniem- sú vegan

....
"Daj to sem, ja ti to prešijem, dobre?"
Vravela mama na všetko, čo som doniesla domov a chcela "zmeniť". Viete, ona šila, a aj ja som chcela. Tak veľmi som chcela tvoriť oblečenie, tak preveľmi. Aj som, čo-to urobila. A mama sa vždy smiala, že preboha Lucinka, čo to máš na sebe...
Dnes tak poskromne, času je málo a ja sa akurát tak zmôžem na pár tunovaní pre priateľky. Popri rannej káve, menšie naháňanie ihly. Tak amatérsky. Snáď mi to odpustíte.

No a idem sa na kreslenky vrhnúť. Už by sa dnes patrilo veru.
mávam
lu.


6 komentárov:

 1. Lucy, neni som moc znalec anglictiny..prosim ta DL je decilitra..cize 2,5 DL mandli tam ide?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. janka, ja som od oka dala, takže sáčok mandlí (taký ten zelený- mandle bez šupky) a sáčok tých brusníc, musí to byť lepivé :)

   Odstrániť
  2. dakujem..isto vyskusam ;)

   Odstrániť
 2. Lucka-vyzerá to úžasne -aj bonbony,aj tričenko ❤!!!Gabi

  OdpovedaťOdstrániť