16. 8. 2016

Home office

Pracujem. Doma. Periem. A tým pádom, ešte nekreslím, lebo čakám, kedy doperie pračka. Je to vždy veľký problém, oddeliť domácnosť od home office, keď ste vlastne home a máte tam office. A pračku.
A tak využívam ešte čas svojho nepracovania na krátky blog post.
Mám košieľku, ako inak zo sekáča, a je ozaj super. Musela som ju vyskúšať, že či sa v nej dá existovať a na home office je fajn. Už som vám asi spomínala, že nenosím tepláky. A tuším ani vyťahané tričká. Ano, som divná a k tomu mám šialené nohavice, ktoré som pôvodne chcela do práce. Ale, som sa pre istotu preplesla, lebo to už by konateľ asi nezvládol. I keď jeho office look posledné dni ozaj kríva, tak možno naberiem odvahu a budem krikľavá viac než inokedy,Okrem toho som ráno venovala čas dvom knihám, ktoré mi včera prišli. Samá nádhera. Kolegyňa včera povedala, že mám doma viac detských kníh, než deti a je to možno (naozaj len možno) pravda. Mám ich dosť, pretože je to pre mňa pracovný materiál, ktorý je zdrojom inšpirácie môjho home officu.


Prvá z nich je o dievčatku, ktoré má psíka a ide vyrobiť "veľkolepú vec". Viac vám nepoviem, to by bola škoda...
A druhá? Pri druhej som sa usmiala. Viete, ako vám niekedy vesmír ponúka na tácke veci, informácie, pesničky, ľudí, ktorí vám majú čosi pripomenúť? Tak presne sa vždy nejakou cestou dostanem k liečivým veciam, ktoré sa prihovárajú milým jazykom a trochu pohladia ubolenú dušu. Pripomenú, že ešte nie je všetko OK. Lebo cesta je dlhá, život zapletený viac, než by sme chceli.
Kniha "o tatkovom náručí", je o tom, ako malý chlapec a jeho otec prežívajú stratu mamky. Tatkova náruč je loď, ktorá hojdá malého chlapca, aby všetko bolo v poriadku... Tak vidíte, detské knihy nie sú len pre deti. Zas a znovu sa o tom presviedčam...Ilustrácie sú nádherné, sú vystrihované a lepené ako scénky, takže to všetko umocňuje krehkosť náručia a celej tej témy.Pračka doprala. Ešte sa pozriem na dušičky, ktoré ma čakajú a bežím do svojho home officu, ktorý sa nachádza všade v dome. Upravím ešte nové knihy, zarovnám rukávy na košielke a hrrr do práce.Majte pekný deň. Snáď vám takýto blog na dnes stačí.

4 komentáre:

 1. ten chlapcek na poslednom obrazku je uzasny :)..na dlho som sa zapozerala...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oľga, to je zo série "dušičky" drobné obrázky v sériách. ešte na nich pracujem ♥
   lu.

   Odstrániť