19. 8. 2016

Keď listujem

Keď čítam...Vidíte? Zas trochu zveličujem. Tak znovu.
Keď si listujem obrázkovými detskými knihami, srdce mi búcha viac. To nie preto, že by som bola zaľúbená tak veľmi do kníh, ako materiálu, to preto, lebo ja vidím v nich obrázky. Som čisto vizuálny typ a chápete, že neviem prežiť deň, bez toho aby som si nejakú v mojej zbierke neprelistovala. A môže za to Veruška Bobeková, lebo mám od nej už malý komín kníh. Poklady.

Predtým než som pričuchla k detským ilustrovaným knihám, to bolo len také letmé koketovanie, zbieranie, blúdenie po kníhkupectvách a tam som si našla svojho obľúbeného Dahla. Bolo to kedysi na vysokej škole. A odvtedy si rozumieme a pri ňom si vystačím aj s pár "čmáranicami" od Blake-a. To nehaním ani neurážam. Sú milé a presne sa hodia, tam kam potrebujú. K Roaldovým príbehom.


Nebudem vám písať o Dahlovi žiadne múdrosti, google vám toľko vecí prezradí, že odo mňa by to znelo veľmi lacno. Odo mňa sa patrí len skonštatovať hlbokú náklonnosť k fantázii, k milým témam a hravému jazyku, ktorý používa. Vymýšľa si slová. Presne ako ja.


Mojou obľúbenou je "Charlie a továreň na čokoládu". Blízka mi je však česká verzia s menom "Karlík"...A teraz som sa pustila do čítania "Čarodejníc" a moja fantázia si zas blúdi všetkými smermi. Beriem skicár a tancujem, a snáď niečo použijem aj do kresleniek.

Páči sa mi, to zvláštne "tavenie" v mysli, do čohosi iného. Ako pracuje inšpirácia, že ak čítam o  Čarodejkách, ktoré sú zlé a kradnú a ničia deti, mne zas napadne čarodejka dobrá, ktorá práve naopak deťom pomáha a trestá dospelých za ich správanie...Všetko to nejak súvisí a ja sa vždy teším na nové a nové inšpirácie...


Keď hľadám knihy, ktoré by sa mi mohli páčiť, vždy sledujem Veruškin blog, lebo viem, že jej vkus ma nikdy nesklame...A pokiaľ vám nevadí angličtina a tiež ste vizuálny typ (a tiež  radi utrácate), nakupujem na www.bookdepository.com. Skvelé stránka, obrovský výber...moja spokojnosť. Tam sa strácam. Tam listujem.
.....

Je niečo po deviatej. A ja idem ešte hľadať inšpirácie. Teda čítať. Teda listovať. Vidíte, zase trochu zveličujem...

Mávam vám

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára