17. 8. 2016

Muži

Muži. Veľa o nich neviem. Prvého som stretla tak detailnejšie, keď som mala 19 rokov a druhého keď som mala 23. On mal 33 a ja som si myslela, že už všetko zažil a že bude vedieť viac. Než ja. Čo samozrejme aj vedel, ale už vtedy ma prekvapilo ako veľmi hltá svet. Raz chcel to, raz ono. Chcel jazdiť na rýchlych autách. Chcel dom. Chcel psa. Chcel stále viac a viac.
Chcel viac pracovať než ostatní, chcel sa vzdelávať. Chcel byť viac mužom v tomto svete, plom hipsterov a metrosexuálov.

Muži.Veľa o nich neviem, no o tomto som sa za 10 rokov dozvedela, že chcieť nie je len slovo. Že ešte stále hltá svet a všetko je pre neho malina a jedna báseň dokopy. Tento muž vraví, že vek je len číslo a že z ateliéru bude garáž. Ja súhlasne kývam hlavou. Lebo iné mi neostáva. Lebo som mu vzala ten nový notebook, aby som kde mala strihať videá.

Muži. Určite ešte musím objaviť všetky zákutia tej ich duše, ktorá tíško tvrdí, že to bude stáť iba pár euro. Ale to je vlastne všetko. Musím sa naučiť, že nie som len ja márnivá a že ak máte cieľ, nemôžete pokojne spávať. Vraj sa robia aj pre seniorov preteky. To mi povedal. Je to muž a ja mu verím.
Aj keby sa za tých 10 rokov v niečom mýlil, budem ticho. Z úcty k snom a cieľom. Z úcty k mužom ako takým.

5 komentárov:

  1. Dostala som lekciu a ďakujem za ňu. ....aj keby sa v niečom mýlil, tak viem, že ticho z úcty je najsilnejšia láska, akú môžem môjmu mužovi dať. Lucy, máš to u mňa. Danke, Miriam.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ježíš to je krásné napsaný!

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Ljubim svojho muža.Je dokonalo nedokonalý a to že mu trochu odstáva jedno ucho som si všimla po vyše siedmych rokoch.Ani tá moja-jeho-naša-vaša vážka nie je dokonalo súmerná a tiež ju ljubim.Asi v tom bude to čaro :-)

    OdpovedaťOdstrániť