14. 8. 2016

Od- teee- raz

Zdravie. Kto by ho nechcel mať. Ja by som chcela, a viem, že pokiaľ budem mať myseľ radostnú, snáď aj zdravie bude. Na mamke som veľakrát videla, koľko si pripúšťa, akými vecami sa nechá "zožierať za živa" a ako veľmi sa trápi, niekedy to bolo kvôli maličkostiam. A tak si myslím, že choroby si do veľkej mieri vieme spôsobiť aj sami. Možno sa mýlim. Naozaj nie som nejaký duchovný odborník, no robím, čo cítim.
A viete čo, je dobre byť v živote tak trochu splachovací a pár krát do týždňa len myknúť plecom...a ísť ďalej. Ja viem, viem, ťažko sa to robí, keď ten povedal "to" a ten zas urobil "ono"....A nás sa to toľko dotýka, všakže. Životne.

Zdravie a stravovanie súvisí spolu tiež. O tom vám však bohužiaľ nepoviem nič. Lebo pramálo viem o dobrom stravovaní a zdravom jedení plnom nutričných hodnôt, ktoré potrebujete. Nechcem byť otrokom svojho jedálnička. Myslíte, že hazardujem so zdravím, ak si to, čo zjem nezrátam v nejakej aplikácii? Odpusťte, na toto som ešte nedorástla.
To sójové mlieko ma  však osviežilo a Okara placky tiež. Páči sa mi, že nič som nevyhodila. To, čo ostalo zo sóji (teda okara), som dala do misky, zmiešala s koreninami, pažítkou, jedným vajíčkom (ak chcete vegan verziu nahraďte vajíčko hraškou na obaľovanie), strúhankou, uplácala som to všetko do malých placiek a opražila na oleji. A je to. Využijem všetko. Lebo u nás doma sa potraviny nevyhadzujú...
Tieto placky/fašírky sú tak hlúpo jednoduché, že sa trochu hanbím, koľko priestoru som im venovala.


Zdravie a krása. Ach, kozmetika. Ach, koľko jej je, však? Asi som odolná, lebo toľko beaty vlogeriek, čo pozerám pred spaním, mi už vnuklo veľa pekných rúžov, ceruziek a špirál...a ja sa tak zmôžem na vegan rúž a guličkový deodorant. No, aj by som ich vychválila, ale nechcem, aby ste míňali peniaze. Aby som nebola zas beauty blogerka.
(ale len tak medzi nami, ten deodorant je čupr!)Zdravie a pohoda. To nadväzuje na ten úplne prvý odstavec, ak myseľ bude pohodová, pohodové bude všetko. A preto, ak nie ste ok, a dejú sa okolo vás divné veci a máte chuť utekať svetom, verte, že v tom nie ste sami. No, skúste myslieť na to zdravie...a na tú myseľ...a na ten kruh, z ktorého sa potom ťažko uteká.

Neviem úplne presne ako vyzerá pohoda a ako by som vám ju priblížila. Myslím, že každý túžime ráno sa prebudiť s úsmevom a nebáť sa zdvihnúť telefón, či otvoriť email, či vyjsť z domu. Ak má človek za svoju pohodu "bojovať" chce to veľa preveľa odvahy. Chce to viac než ľútosť a sťažnosti. Chce to byť otvorený voči šťastiu. To je predsa všade. A šťastie je zdravé.

Nech ste zdraví, milí. OD TEEE RAZ.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára