22. 8. 2016

Systém

Vždy som si do blogu chcela zaviesť kategórie, aby som mala prehľad, čo mám rada, aby som sa vedela sama k sebe vrátiť. Proste, aby som tu mala nejaký systém. No, ako vidíte, rádoby umelec sa nezaprie, a mám tu bordel. Skáčem s jedného na druhé a ako sa zdá, vyhovuje mi to. Mne áno, ale čo ľudia, čo ma čítajú? Možno by si radi našli niečo pod zložkou vintage, ale tá poriadne neexistuje. Poriadok na blogu, teda odsúvam na neurčito, a opäť píšem a skladám slová k sebe...Viac odo mňa nečakajte ( i keď doma máme čisto, to len ten rádoby umelec neznáša systém a logické radenie položiek)

Bumpkin má rád systém. Počkať, nie! Bumpkin má rád , keď mi rozpráva o tom, že mám mať systém. Viete, ako sa cítim, keď začne svoje siahodlhé prednášky o tom, ako by som mala...a čo by som mala. Všetky pravidlá sveta mu tečú z úst a ja si vravím "kto si ty prosím ťa, s tými týždňovými trenkami na šnúre v kúpelke"
Ale ako viete, prechovávam k nemu úctu a okrem toho, že ho vypočujem, tak ho aj pochopím. Lebo viete, je o 8 rokov starší... A k starším treba mať úctu. Ano uchechtávam sa, to je základ dobrého vzťahu. Aj filtrovanie...

Systému ma nenaučila ani mamka, nechala ma žiť svojim tempom a vedela, že úhľadné komíny v skrini mať nikdy nebudem. Ale ja som predsa, čo to pochytila a nemám rada extrém. A prehľadné kategórie v blogu pre mňa samotnú už extrém sú. Rovnako ako mandaly v tetovaní. Nikdy som neurobila nič, čo by bolo súmerné a mandalám sa zďaleka vyhýbam. Evokujú vo mne tie kategórie a položky zoradené podľa abecedy...

Omnoho radšej experimentujem, tak po svojom, aby som vždy našla vo svete odlišnosti, inakosti, ktoré sú pre mňa inšpirujúce. Ako obrazy od Miriam. Mi.ui nájdete tu. Mi. je osvieženie v usporiadanom svete.

A aby som zas bola bližšie k tej inakosti, tu je ešte kabátik z vintage bazáru na FB. Bumpkinovi sa páči. Je súmerný .... :D
Tak vidíte, som aká som. Bumpkin je aký je. Tie svety okolo sú každý iný a vzájomne sa pretnú. Svojim vlastným systémom, kde nik nie je ani víťaz ani porazení. To stačí..
PS: ak by ste veľmi chceli vedieť, máme aj systém v umývaní riadu. Je to logické predsa:
-napeníte riadky, každý zvlášť, hlavne musíte precízne nože a vidličky, aby v zárezoch neostali zvyšky jedla, prizriete sa. Potom pomaly pustíte vodu a kúsok po kúsku oplachujete. Hlavne prosím nezabudnite na tie nože a vidličky, stále ich sledujte, či sa predsa len ten kúsok omrvinky nevrátil a neprisal sa späť. Ak ste spokojní s umytím, riad ukladajte do odkvapkávača. Ale pozor" Opäť na scénu prichádzajú vidličky a nože! Musíte ich otočiť smerom hore! Aby rýchlejšie odtiekli. Je to predsa logické!!!

PS2: umývam riad ako príde a na just otáčam tie vidličky a nože dole hubou. Je skvelé byť rádoby umelec

PS3: ak máte umývačku riadu, ste za vodou ;)

1 komentár: