28. 8. 2016

Továreň na sny

Posledné dni som nepísala. Nie preto, že by odišla odo mňa inšpirácia, alebo  nebodaj slovná zásoba. Dôvodom je hlavne to, že mám veľmi živé sny a ťahajú ma cez deň dole. V myšlienkach, sú tak ťažké. A tak živé. Už som to asi spomenula,však.
Sny neriešim a zásadne nepozerám do snáru, čo- čo znamená. Riadim sa iba pár symbolmi, ktoré viem, že ak sa objavia vo sne, zafungujú.

Môj osobný snár obsahuje symboly ako:
zdravé zuby = zdravie počas nasledujúceho obdobia
zlé, zhnité zuby, prípadne s kazom= choroba (nie extra komplikovaná, ale proste choroba)
špinavá voda= detto a o niečo horšia než, keď sa vám sníva zo zubami
dažďová voda (na chodníku,ceste) prípadne dážď= stres, depresia, zmätok, niekedy také duševné opustenie sa
A ešte kopec drobností, ktoré viac menej pozorujem rokmi. Lebo roky moje sny lomcujú mojou dušou.
Najzaujímavejšie to bolo v období, keď mamka umrela. Vo sne sme si stále telefonovali a chápem aj prečo, bol to vždy náš najobľúbenejší spôsob komunikácie. Byť na telefóne, zavesená aj hodinu :)
Sny je komplikovaná práca podvedomia, a momentálne sú u mňa živé preto, lebo sa dobrovoľne stresujem. Ano, mám toľko kresleniek urobiť...A som tak poctivá, že to moje podvedomie spracováva do nočných desov. Tak, aby bolo veselo, moja hlava ma nenechá oddýchnuť si.

Preto prosím chápte, že som nemala chuť písať. Každý post by bol negatívny a ja nerada beriem ľudí na výlet do smutných rohov mojej duše. A aj tak mám pocit, že sa tomu až príliš venujem! Píšem STOP a mením smer
...

Dnes je nedeľa. Bumpkin makal. Tak fyzicky, že ešte stále je chlap, nie len nejaký taterko. A ja, popri varení a vymýšľaní, našla som staré maľby. Našla som farby. Našla som záhrady. Našla som svetlo, ktoré možno uľaví mojej hlave od nočných desov. Prinajmenšom to môžem aspoň skúsiť. Že pozitívne to dám...To dám. Určite.2 komentáre: