6. 9. 2016

Nepoddajný

Práve som zistila, že som rýchlejšia než tri sliepky a tri mačiatka.
Ako, aby ste si nemysleli, že som si uliala niečo z rána. To nie, ale susedovcom strážime dvor no a to musíte byť rýchli ako šíp, lebo sliepka je mazaná všetkými masťami a tie drobné mačky tiež. Takže som sa z rána ponaháňala s kým sa dalo.
No už je kľud, všetko v bezpečí a nakŕmené a ja pozerám, čo dnes na práci. A zisťujem, že tadááááá- kreslenky! A ešte kreslenky!
Ale ešte predtým, než sa vrhnem do práce, musím vám čosi povedať o značne Sennelier. Ak nepoznáte, určite si urobte radosť.Myslím, že to stojí za to, nech si vyberiete akýkoľvek ich produkt.

Značka Sennelier, bola založená pánom menom Gustave Sennelier, ktorý si v roku 1887 otvoril obchod s umeleckými potrebami. Predával olej, akvarel suchý pastel a všetko robili- akoby sme povedali dnes- handmade. Nakupovali u neho všakovakí umelci ako Cézanne, Gauguin a neskôr aj Picasso pre ktorého Henri Sennelier, Gustávov syn vymyslel mastný pastel. A to len preto,aby mohol na plátno naniesť ďalšiu vrstvu niečoho, čo sa doslova prilepí na povrch, jednoducho a účelne. Van Gogh si ich obľúbil tiež.
A ja  nebudem horšia od nich predsa, mám doma túto značku tiež. Nebudem vám klamať, lepší mastný pastel nepoznám. To ako kryje, to ako nerešpektuje povrch papiera a ide si svojou cestou, to mi imponuje. Je to taký trvdohlavý pastel, ktorý je pri práci viac intuitívny než ja.

A tak vám sem ukazujem, drobnú zbierku pastelov. Našla som ich vo výpredaji u nás v Trnave. Vraj ich nikto nechcel.
Mám od tej značky aj skicár, o ktorom som vám písala, že je na kresbu a ja do neho maľujem. Ano, som tiež intuitívna a umelecký rebel. Stále inak, stále naopak. Majte odvahu, skúšajte. Buďte ako pastel, nepoddajný so žiarivou vrstvou pigmentu, ktorý zatieni akýkoľvek chabý materiál. Len toľko som chcela vám dnes povedať...idem kresliť teda.6 komentárov:

 1. To je tak krásné!! Já bych tak chtěla umět kreslit!
  Hrozně ráda si Váš blog procházím, je to jako pohádková zahrada, nebo rozkvetlá voňavá louka.

  A snad už zvířata zůstanou, kde mají :)
  Pěkný den

  OdpovedaťOdstrániť
 2. dobre, poviem si to celkom racionálne, už nie je kde skladovať, už nepotrebuješ......ale ono je to tak, že akosi stále čosi chcem....a tento typ textu zobúdza všetky upratané a nevhodné chúťky. Takže sa podarilo a že díky/ v dobrom/ a keď Vinco.....len ešte toho Tea zohnať....

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nooo, takto, asi ti nepoviem, že to nepotrebuješ ;)a tiež ťa nemôžem zastaviť, lebo to by som ti skôr ublížila a ukrátila ťa o ten pastelový zážitok O:)
   lu.

   Odstrániť
 3. Aj ja tu mám rada to krásno:-)
  A farbičky, zapíšem si značku....

  OdpovedaťOdstrániť