20. 9. 2016

Nomád

Som ako Nomád. Kočovník, ktorý sa sťahuje z miesta na miesto. Je to trochu šialené, lebo som Nomád vo vlastnom dome. Teda, takto, v Bumpkinovom dome, ale však my už sme skoro svoji (11 rokov) a v ňom sa sťahujem z bodu a do bodu b. A to všetko len kvôli tomu, aby som kreslila.
Ach, aká som ja rozmaznaná, inak to nazvať neviem, ale ak majú iní umelci právo mať vrtochy, tak sa hrdo k nim hlásim, a svoj vrtoch verejne priznávam.
Sťahujem sa ako Nomád k svojim pracovným stolom. Ano, mám ich niekoľko a ten posledný som ukradla Bumpkinovi. On si totiž predstavoval, že si urobí ešte pracovisko s notebookom, kde bude študovať a tráviť čas. Hold smola, vzala som mu aj to miesto, aj ten notebook. Myslím, že mi to odpustil, lebo nemôže inak, lebo sme skoro svoji (11 rokov) a sme v jednom teame a tam si musíme veci nasurovo odpúšťať.
A tak k mojim dvom malým pracovným stolíkom pribudol ešte kútik v knižnici.

Nemyslite si, že je to jednoduché vybrať si miesto,kde budem pracovať, chce to veľa sústredenia, chce to dávku videnia cez tretie oko, kde sa kreslenky narodia. Je to príprava ako k operácii. Svetlo, ticho, káva...Umyť ruky, zastrúhať ceruzky a ide sa na to.

Som ako Nomád, blúdim od stola k stolíku. Tu skicár, tu rozpracované kreslenky, tam pastely a nachystaná pošta. Verte nie je to rozmar. Snažím sa tomu veriť, že nie je. Že je to len zbieranie inšpirácií na to, aby kreslenky išli ľahšie. A podľa mňa to Bumpkin vie, sme skoro svoji (11 rokov) a preto ma nechá...

A hlavne, toto sú posledné dni, kedy využívam stolík vonku, kde kreslím úplne najradšej.
Ak dobre rátam, mám 4 kreatívne stolíky. Som Nomád, od jedného po štvrtý sa presúvam...1 komentár:

  1. sakriš....ten poriadok...doteraz som za všetkým tým bordelovaním u nás videla deti, ale keď sa pozriem na môj pracovný stôl, tak vidím, že kde je hlavný problém...uprataný bol tuším len vtedy, keď sme ho čerstvo zmontovali...a bude o chvíľku. idem ho spratať. som chcela piecť bezlepkové muffiny, ale tie teraz nemajú nárok na môj čas...sakriš dievča, ako to môžeš mať tak vyglancované.....

    OdpovedaťOdstrániť