9. 10. 2016

Pravý okamih

Ráno tma. Tak som za zobudila. Vlastne Bumpkin ma zobudil, že už ide na bicykel a že čauko. Tak čauko a koľko je vlastne hodín? Na moje rozospaté prekvapenie bolo 7:30, no pripadalo mi to  všetko ako za noci a za tmy. Akéže vstávanie. Ale hold telo sa zdvihlo a akousi zotrvačnosťou začalo tento deň.
Prehuplo sa až k poobediu ku krásam nevídaným. Veru. Toľko kopcov a prekvapení okolo, že sa hneď lepšie telu dýcha.
Opäť sme prešli kúsok, našli sme, kde bývajú lienky a dovideli ďalej než len na kopec. Videli sme les, v ktorom určite bývajú víly. A srnky, lebo všade boli hovienka a ja silne pochybujem, že víly by sa až takto nerozprávkovo vyprázdňovali.

Pýtam sa sama seba, pozerajúc vlogy ľudí, ktorí natáčajú každý svoj krok, že či by som predsa len nemala priniesť vám kúsok z cesty, ale nedokážem stačiť ten červený gombík s názvom record. Mám pocit, že slová a obrázky mi idú určite lepšie a cítim z nich ten pravý okamih, ktorý vám chcem ukázať. Tak sa mi to zdá ozajstné a tak sa cítim dobre. Sedím za svojím pracovným stolíkom, ťukám týchto pár viet, riadky ubiehajú sem a tam úplne splašené a k tomu trochu vykukuje slnko. Je čas pustiť sa do kresleniek a hľadať ten pravý okamih. Aby som vám aj ten mohla zas a znovu ukázať.

Jaj. Ešte ostáva zistiť ako sa vyprázdňujú víly. Toto ma ozaj zaujíma.


6 komentárov:

 1. Lu.,na to příjdeme.Nič sa neboj ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Víly sa nevyprázdňujú, veď ony ani nejedia, len vodu rybníkovú pijú, a keď už sú také éterické, majú polopriesvitné telá, (z)vodné úsmevy a ľahký krok, nemôžu podliehať svetu, ktorý sa potrebuje vyprázdniť. Najesť a vyprázdniť. Najesť a... Tie by ani nemali čo vylúčiť. Myslím si. Azda tak by aj mohlo byť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jsem moc ráda, že jsem narazila na tvůj blog...píšeš moc pěkně a máš krásný fotky! A vyprazdňování víl to jsou definitivně fialky nebo něco takovýho :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Milá Lu. dnes jsem se tu k Bampinové úplně zatoulala a tak si tu poskakuji tam a zpátky a ty pravé okamžiky mi dnes náramně svědčí...tak děkuji.

  OdpovedaťOdstrániť