26. 1. 2017

Veci

Dojedla som koláč od klientky. Najlepší. Lepší, než by som ho urobila ja. Vlastne, úprimne vám poviem- ja by som ho nerobila, pretože by skončil v koši. Ak sa dedia zvláštnosti po rodičoch, tak to mám isto po mamke. Každý koláč skončil v koši a to varila výborne. Len na tie koláče nemáme talent. A možno ani chuť sa s tým piplať.
A tak očkom striehnem po zákuskoch a každý z môjho okolia vie, že sladkosti tohoto typu sú vítané. Či vegan alebo nie, proste, nevyberám si.


Tak veru, koláče sú môj život. ....
. . ... ....
Preháňam, nebojte sa, nie som až taký závislák a okrem toho, teraz je čas na kŕmenie duše. Možno sa tak trochu vraciam k svoju starému ja, ešte keď žila maminka. Prehrabávam sa knihami a hľadám cesty, ako ľuďom pomôcť. Verím totiž, že cez pomoc iným, pomáhame sebe.
Akoby sa pred vami otvorili tie známe dvere a vy inštinktívne kráčate.

Na poličke mi pribudli dve nové knihy, ktoré sa chystám rozlúsknuť. Našla som ich v kníhkupectve a aj napriek desivým obalom som ich vzala. Určite si poviete, čo tam po obale, ale ja ako človek, ktorý miluje knihy práve kvôli ich grafickému spracovaniu, zaplakala som. To ozaj duchovným knihám nemá kto urobiť pekný obal? Hlásim sa. Ozaj. Kašlem na detské ilustrované knihy. Zo svojej kopy snov vyťahujem možnosť robiť obálky duchovným knihám.
Hoc aj s Lumurmu bytosťami. Veď predsa taká kniha by mala voňať záhadami a volať čitateľa, prebudiť hladné dieťa po poznaní. Som trúfalá, ak poviem, že ja by som to vedela?
Ktovie, verím, že raz to skúsim, hoc by to bola kniha aj o padlých anjeloch. Zaslúžia si peknú obálku.

A tak stískam tie knihy a teším sa, čo sa dozviem.
Určite ovplyvnia kreslenky a návrhy tetovačiek. Vlastne, budem za to vďačná, lebo mám rada, ak odo mňa vychádzajú veci, ktoré majú špecifickú energiu. Takú zmes mňa a toho, čo pošle klient.
 


 
Pri tom rannom koláči a knihách, som dostala pocit, že Lumurmu by bolo vďačné, ak sa mu opäť budem trochu venovať. Trochu mi celý ten nápad a vymyslená krajina pripomína tú knihu o elementárnych bytostiach. Musím to všetko dobre premyslieť, no nateraz sa môj čas kráti. Kreslenky volajú a hlásia sa do služby.
Lúčim sa teda s vami nateraz, s Lumurmu bytosťami. Koláč je už fuč a ja za chvíľu budem tiež. Dnes povinnosti nečakajú. Ani život.

7 komentárov:

 1. Krásne :)
  Ja si občas na knižku,ktorá sa krásne číta,ale nemala to šťastie na peknú obálku,sebecky vytvorím vlastnú.. pokreslenú (:

  OdpovedaťOdstrániť
 2. toľko poézie je v tých kreslenkách...že ich normálne lúštim v sebe ako rýmy v básni. a vzdychám..., lebo viem, že ja by som to tak poeticky nedala......a hoc by som aj rada, mne ostalo len to kochanie.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dokážu si živě představit regál duchovní literatury s tvými ilustracemi... zasloužil by si zvlášťní místo, zvláštní vzhled. Myslím, že by stoupla i prodej, protože jak říkáš, tady ty grafické zpracování jsou někdy zoufalé...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si myslim ze obal predava...nevravim ze vzdy ale ak to beriem podla seba...mam problem tie knihy vobec vziat do ruk...castokrat tie najkrajsie temy posobia tak chladne a negativne cez obalku.

   Odstrániť