18. 2. 2017

Oblečenie

Pre človeka, ktorý má rád farby a textúry bol dnes celkom pekný deň. Pre človeka, ktorý míňa peniaze tiež. Takže v týchto dvoch bodoch nájdete mňa. Nebudem sa skrývať za žiadne inotaje, ani slovné hračky.
Aby som však nevyznela úplne mamonársky, nakupovala som aj pre priateľku Vierku, lebo mi chýbalo ešte do balíčka čosi textilné.
Takže kazím trochu prekvapenie, ale ako píšem mám, rada textúry a tých som sa dnes nadýchala do sýtosti. Mám potrebu sa s tým zdieľať. Minimalisti by zalamovali rukami nad textilom, ktorým som sa dnes ja prehrabávala.
Celé to začalo tým, že už pár týždňov si všímam Bumpkina, ktorí začína módne upadať. Teda, nikdy sme sa nehrali na módnych guru, ale ak váš chlap má 43 rokov a začína sa obliekať a tváriť ešte o 10 rokov viac, už dvíham prst a hádžem nepekné pohľady. To, čo vyžarujete a to, ako máte nastavenú myseľ, je základ. A tam to v poslednej dobe tiež nejak neiskrí.
Ak by som ja začala chodiť v jedných teplákoch a jednom svetri, bol by prvý, ktorý by mi povedal, aby som sa nezanedbávala. Ako navonok, tak vo vnútri. A ja som dostala pocit, že ...Chlap sa stratil.
Tak, hybaj ho nájsť a iskru tiež.
...
Stojíme v obchode a ja vidím, že vyberá. Vidím, že kombinuje a ticho sa teším. Ano, trochu mi pripomína ženské na nákupe, ktoré po prvej skúške nohavíc, vykúzlia úsmev na tvári. Teším sa, ozaj, že muž, ktorý sa mi páči, bude mať zas vek, ktorý má mať.
A keďže som mala priestor a veľa lákadiel okolo, ponorila som sa do kvetín, kvetinových kolekcií, do textúr na všetkom tom oblečení a keby som sa nehanbila (čo som sa samozrejme hanbila) skicujem tie kvetiny, mačky, lístky, ktoré bohate zdobili košele, tričká, šaty.
Je vidieť, že sme dlho predlho neboli spolu nakupovať a že sme si tú "chvíľu" ozaj užili. Bumpkin je ten typ muža, ktorý vždy rád behal po obchodoch a rád sa obliekal a rád mi ukazoval, čo by sa mi hodilo. Sladké neresti. Život proste.
Priateľke som vzala dve veci a trochu si ju predstavujem, ako v nich bude písať poviedky. Viete, je to tak trochu tajomstvo, ale tie veci sa k tým písaným poviedkam budú hodiť. Ja v to dúfam. A nie, neverím, že tie jej úžasné poviedky vznikajú v teplákoch (akože je to jedno, ale viete, ja som na tie detaily zaťažená).
...
Pre človeka, ktorý má rád farby a textúry som sa dnes potešila aj preto, lebo nové papiere sa skicáre sa bude ohýbať pod tým, čo plánujem. Som vizuálny typ ....A to som bola v jednom obchode nakupovať oblečenie pre frajera. Celkom málo stačí.


6 komentárov:

 1. Mňa tiež ako milovníka farieb vzorov a textúr, teda zbožňujúceho ohmatkávača(samozrejme textúrových vecičiek), by zaujímalo odkiaľ ulovila bumpkinova posledné dve nádhery z poslednej fotky. V čarovnom sekáči? Či v niektorom obchode? Oba kvetinkové i ceruzkové motívy vyzerajú byť nesmierne príjemne bavlny ♡

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ach, žiadna nákupná záhada- v C&A sme boli...takže planéte sme veľmi nepomohli

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ach drahá a ja som tá blažená, čo v blogu spomínaš..aká česť!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No. A dufam ze aj ta cast o tych teplakoch sa ti paci 😃

   Odstrániť
 4. Kvetinky a svätožiara z hmýziku:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. TO všechno se mi líbí, květiny květiny květiny. Když už mám ale na sobě něco takto divočejšího, zbytek mám už v jedné barvě.
  A souhlasím v tom oblečení, že i muži mají o sebe pečovat. Jsem tak ráda, že mám kluka, který ví, co mu sluší, a umí si nakoupit sám...

  OdpovedaťOdstrániť