9. 2. 2017

Váhavá

Kým sa prehrabala k týmto riadkom, musela som robiť kopec iných vecí, nevravím o prokrastinácii, ktorá mi ide zo všetkého najlepšie. Medzi iným som si vypočula audio knihu, lebo o nej hovorila Vierka a tak nejak sa hrabem svojimi pocitmi...Prečítala som si jej posledné blogy a napriek tomu, že teraz sa veľa rozprávame a veľa vŕtame v informáciách, ja som stále tá, ktorá pre ľuďmi viac menej mlčí. Napriek tomu, že už som zo seba pustila všemožné informácie, v tomto ostávam zaostalá a hĺbavá.
Zatiaľ. Lebo nevravím, možno už v sobotu po kurze, ktorý ma čaká vás zasypem novinkami z kategórie "medzi nebom a zemou"
V prípade, že sledujete moje naživo insta (zatiaľ stredy a nedele) tam sa niekedy to "medzi zemou a nebom" vyskytne. No počuje si to iba hŕstka ľudí a aj tak to zmizne. Zostane len pocit. Pre každého subjektívny.
Ostávam hĺbavá. Sledujem. Chytám sa možnosti, že budem pomáhať. Ako to robila maminka.

Keďže som dnes upravovala fotky do tohoto blogu asi pol hodinu, tak by bola škoda neokomentovať, čo sú zač. Včera mi prišiel balík kníh a ja som sa nesmierne vytešovala. Za prvé z toho, že prišiel darček, ktorý som mohla posunúť ďalej- pre niekoho, kto tiež musí o niečo podrásť a dorásť do vecí, ktoré sa mu dejú okolo a za druhé- lebo prišli darčeky pre mňa samotnú. Ano. Viete, že sa obdarovávam, to vám je viac než známe.
Prvé poklady sú od Olivera Jeffersa. Jeho naivné kresby ma zrovnajú s gaučom a už sa len topím a sledujem stránky jeho kníh a druhý poklad je krásna kniha od autorky menom Dinara Mirtalipova.
Je to taká "príručka" inšpirácie pre tvorivých ľudí, prierez jej tvorby. Dušu pohladí a donúti vás vytiahnuť gvaš a štetce...

Dnes ich mám na stole a stihla som pri nich odfotiť aj moje "naživo insta" obrázky, ktoré si s vami kreslím. Vždy tie dve hodky a ja sa z nich teším, lebo mám pocit, že sme tam nejak všetci. Tí, ktorí sme sa v tej chvíli stretli a to je fantastické.
Drobnosti, ktoré ma učia. Od ktorých sa učím ja. Rovnako ako ľudia, ktorí sú okolo mňa.

Tu sú obrázky z našich sedení. Nazvime to sedenia. Sledujem ich. Som váhavá a učím sa.


1 komentár:

  1. Já se čím dál tím víc zamilovávám do tvé tvorby a jsem čím dál tím víc rozhodnutá si nechat konečně něco na to tělo dát...
    Ten tvůj druhý obrázek mi v něčem připomněl Fridu.
    A na Imagine a Forest bych se ráda podívala lépe, nasadila jsi mi brouka do hlavy. :D

    OdpovedaťOdstrániť