8. 3. 2017

Ako si získať priateľov/DIY

Najprv som sem chcela písať článok o tom, ako pripraviť dobrú brokolicovú polievku alebo  chutný cheesecake. Potom som si  však uvedomila, že brokolica je málo atraktívna téma a pečenie koláčov mi nikdy nešlo. To som zdedila po mamke. Keby bola o niečo menej eko, každý druhý plech by letel z okna.
A tak som si povedala, že vám napíšem niečo o priateľoch. Napríklad krátke DIY o tom, ako si priateľov získať. Lebo, ak ste workoholic ako ja, je ozaj ťažké priateľov si získať a ešte ťažšie je si ich udržať. A preto som pre vás pripravila pár bodov, ktoré ak dodržíte, minimálne jeden priateľ vám ostane verný. Ozajsky.
Na získanie aspoň jedného priateľa budete potrebovať:

1. bod: Papier.
No, ja vás úplne chápem, že je divné, že zrovna začínam takto a vy si pomyslíte, že "papier? to idem priateľa rovno zabaliť?". Nemajte obavy, začnite tým papierom. Kvalitný, jemne texturovaný- váš priateľ bude výskať od radosti.2. bod: Iný papier.
To je druhý bod. Dúfam, že nekrútite hlavou, ja sa ozaj snažím. Váš priateľ, ktorého si idete získať je určite duša farebná, potrebuje okolo seba hipster vzory a všakovaké bláznivé oblečenia.


3. bod: Fixy. Ceruzky. Pomocníkov.
Začnem od konca, je to ako rande naslepo. Nemôžete vedieť, aký ten priateľ nakoniec bude. Že či sa nešpára v nose alebo po nociach netrhá detičkám nožičky. Čím viac ľudí o vašom novom priateľovi vie, tým lepšie pre vás. Skúste skontrolovať, či náhodou nemáte spoločných známych a sociálnych sieťach alebo či náhodou nie je medzi hľadanými osobami. Viem, to sa ťažko hľadá. Preto píšem o tých pomocníkoch...


4. bod: Dôležitým krokom je premerať si priateľa hneď na prvom stretnutí. Hovoríme už o nejakom prvom dojme- tvár, úsmev, zuby- veľa napovedia. Hlavne teda dúfajme, že má zuby. Ak nie, prosím zamerajte sa na iné kvality vášho nového priateľa. Spoznávajte sa. Nie! Nehovorte mu o svojom zubárovi.
Hovorte opatrne, bárs aj o koláčoch, o počasí, o tých spoločných známych, o tom odkiaľ ste, kde bývate. Nie, občiansky zatiaľ nevyťahujte!
5. bod: Ak sa vám podarí nájsť skvelé miesto na stretnutie, ste na pol ceste urobiť si malé bezvýznamné plus. Priateľov si treba získať aj dobrým vkusom, a tak hipsterská kaviareň s farebnými tapetami, môže byť trefa do čierneho. Jedine, ak by váš priateľ bol minimalista. Prosím, vtedy možno bude lepšie zvoliť lavičku v nejakom dizajn parku, bárs len s jedným stromom... A kofí tu gou.


6.bod: Verím tomu, že ste v bode, kedy ste vybrali skvelé miesto na stretnutie, spomenuli spoločných známych, svoje deti, svojich partnerov či partnerky. Možno ste začali o účesoch, módnych trendoch a váš skoro priateľ, trochu uhýba pohľadom, lebo on/ona by rada možno aj o boliestkach začala. Že takto a onak to v tom živote chodí a že to priateľstvo medzi ľuďmi, v samotnom vesmír trochu pokrivkáva.
Tak teda dajme priateľovi priestor.


 Nech dostane farbu do líc...


7.bod: V tomto bode sa môžu stať dve veci- buď ste ohučaní a máte hlavu ako melón a v duchu si vravíte "preboha, to dokedy sa bude stažovať" alebo taktne prenesie pozornosť na vás a vy si pomyslíte, že je to milý priateľ, že vás počúva, že vám dá priestor.
A tak objedáte druhú kávu, lebo ste sa tak úprimne zakecali. S priateľom. S priateľkou.


8. bod: Zrazu čas beží. Takže to vyšlo. Muž vám volá, že deti plačú, že kde ste toľko. Už aj správy v telke skončili... Frajer vám volá, a hneď mu máte vyklopiť jeho meno, že príde a oboch si vás podá...A vy neviete, čo sa deje, lebo ste sa práve premiestnili k téme "rodina". A to ju máte prezentovať priateľovi/priateľke takto? Ako neurotikov...no, tak to prrrrrr.
Dobre. Je síce večer a vy si uvedomíte, že to stretnutie ubehlo rýchlo...No napriek tomu neľutujete, lebo stretnutia s priateľmi sú vždy osviežujúce. Ako voňavá sviečka alebo čerstvo vypraté prádlo.
Ešte pusky na líca. Páčko. Díkičko a kedy znovu. Písneme si. Dobroš?
Dobroš. Tešíte sa. Omladli ste. Dúfate, že ste urobili dojem. Na priateľa. Na priateľku. Dúfate, že bude im stáť za to znovu vás stretnúť. Blízke duše.A tak sme na konci, milí priatelia. Bežíte domov. V tej rýchlosti vás ani nestíham pozdraviť, ešte ste tu?
Otázkou zostáva, či som na vás urobila dojem a budete sa chcieť so mnou spriateliť.
Alebo mám upiecť ten cheesecake?

2 komentáre: