1. 4. 2017

Ako páperie

Dnes som si ráno zapletala vrkoč a hneď mi napadlo opýtať sa Bumpkin, či nikdy netúžil po žene s hustejšími vlasmi. Ako, úplne vás chápem, ak ste zaskočení touto otázkou podobne ako on. Lebo v jeho výraze som vyčítala, že o tom nikdy ani neuvažoval. Takže som zachránená a svoje riedke vlasy si môžem teda naplno užívať.
Mimochodom, vrkoč sa začal rozpadať asi hodinu po dokončení takže vlasy nie sú len riedke, ale aj jemné ako páperie. Ďakujem maminka, užívam si zdedené kvality plnými dúškami...Ale neboj sa milá, nevadí mi to, lebo tie vlasy dokážem odprezentovať, tak ako sú. Bez hanby. Sú to vlastne len vlasy, však áno.Ako poznamenala Marmizen na mojom facebooku- riedke vlasy- husté myšlienky, a tak sa cítim zodpovedne, aby tento blog post bol o niečom hustom, no mám pri sebe iba pár darčekov, ktoré som dostala od priateľov, známych a od klientov. Asi nejak tušia, že ťažké chvíle treba zahnať drobnosťami. Poddávam sa teda sladkým srdečným radostiam.
Aby ste rozumeli. Do našej rozbúranej časti domu sa snažíme chodiť čo najmenej. Ešte stále čakáme na to, kedy prídu majstri. Viete, hovorí sa, že remeslo má zlaté dno a ja s tým určite súhlasím...Musíme byť trpezliví, bude to ešte veľmi náročné. Len musíme aspoň začať, aby sme vedeli, či sme zachránení alebo musíme utekať, čo nám nohy budú stačiť(verím, že preháňam!).  Takže tie drobnosti a darčeky si s radosťou odkladám a budem si ich nosiť ako talizmany...Zabalím sa do nich, aby dobre bolo.
Raz som čítala, že talizman môže byť hocičo, že stačí si do neho vložiť akúkoľvek myšlienku a tá vás bude sprevádzať kamkoľvek pôjdete. Ja idem už pár rokov tak veľmi zvláštne a nesiem si celé šuplíky talizmanov. Vyrábam obrázky, do ktorých vkladám všakovaké príbehy a významy dúfajúc, že budú plné šťastia.
A tak uvažujem, že k tým talizmanom darovaným, doplním si seba samú. Aj s tým rozpadnutým vrkočom a vlasmi ako páperie....

Dnes som si ráno zaplietla vrkoč, zjedla koláč od klientky, prelistovala obrázkami, roztriedila fixy a cítim, že trochu bezpečne je, deň žije odvážne. A ja s ním. Ako páperie.

6 komentárov:

  1. Mám o vás starosť.
    Vy dobrým premáhate, podarí sa!
    Bieločierna postavička mi pripomína Mila:-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Zamilovala jsem se snad do každé té fotky. ♥ A vlastně i do každého písmenka, co vytváří tak krásný text.

    OdpovedaťOdstrániť