6. 4. 2017

Prepínať

Jedným z hlavných dôvodov, prečo som sa rozhodla dať výpoveď v svojej práci je to, že prepínať medzi reálnym a rozprávkovým svetom mi ide čím ďalej tým ťažšie. Rozhodla som sa tak pred nejakým mesiacom. Po ôsmich rokoch. Ja, nesmelá dievčina, ktorá riskovala iba raz v živote- vtedy  som sa sťahovala za Bumpkinom po trojmesačnej známosti, ktorá bola viac online než naživo. Inak sa chovám až príliš rozumne. Chcem len skúsiť byť o niečo iná. Kedy inokedy, ak nie teraz....

Zvyčajne deň kreslenkovania by mal začať plynule a úplne prirodzene. Ranou kávou, knihami a drobnými inšpiráciami na povzbudenie duše umeleckej.... Ale mne zrazu  do toho zavolá realiťák, ktorý má otázky ohľadom bytu pre nového Kórejca, potom volá pani z firmy na gastrolísky, že ich nedoručia tento týždeň. A potom k tomu si spomeniem, že som zabudla povedať konateľovi, že v piatok prídu dobrovoľníci  predávať narcisy. Potom zistím, že je 12h a mne sa nechce vyťahovať papiere a kresliť, lebo uvažujem, či nejdem obvolať kandidátov na moje miesto.
Starnem priatelia. Kedysi mi toto prepínanie išlo ako lusk. Dnes len prokrastinujem. Ak sledujete moje insta stories- tam je o tom dôkazov až- až. Napríklad šatka na hlave zložená podľa youtube návodov a rolovanie insta mi tiež dnes išlo výnimočne dobre.
Ako vám píšem priatelia, toto priznanie je o tom, že starnem, je o tom, že si musím vybrať. A či správne, to ukáže čas. Myslím, že na každom našom rozhodnutí musíme pracovať aj keď je zlé, aj keď je dobré. Budem sa spoliehať na to, že moja túžba venovať sa sebe a svojim snom ma potiahne zas kamsi ďalej. Od  Kórejcov, gastrolístkov  a pracovných pohovorov. A ktovie, možno sa raz k tomu zas rada vrátim. Plná energie a novej chuti prepínať z jednej Lucy do druhej.
Dnes je to však iné. Dnes som vďačná za to, že som napokon pár návrhov urobila. V hlbokom sústredení, v hlbokých myšlienkach na ľudí, ktorí sa potešia príbehom kreslenkovým.
Som rada za príležitosť, milý život. Dúfam, že ťa nesklamem.

PS: pánko murár volal, že po Veľkej noci, prsty držím
PS2: drobnosti inšpiratívne
2 komentáre:

  1. Držím palce a naprosto souhlasím s rozhodnutím,následovat sen je to to nejlepší!

    OdpovedaťOdstrániť