26. 5. 2017

Ešte stále hľadám mu meno

Ešte stále mu hľadám meno. Ako ho pomenovať, aby som si ho chvíľu pamätala. Mám si ho zaznačiť do skicára, alebo len drobnou ceruzkou zakrúžkovať v diári?
Ešte stále nad tým premýšľam. Akosi neviem zbaviť sa pocitu, že bude dobré nájsť mu meno.
...
Dnes sme mali klientku z Francúzka. V štúdiu sa nieslo sústredenie, lebo kto pozná Bumpkina, pri práci robí dve veci. Buď je ticho a pekelne tetuje. Alebo pekelne tetuje a hlasno na mňa nadáva, lebo som mu urobila linky farebné, bez linky čiernej. No a to on, preveľmi nemusí. Hold, týmto mu odkazujem, že bude sa to opakovať znovu a až do vtedy, kým to nebudem robiť sama. Čo vlastne správne podotkol, bude niekedy možno budúci rok niektorú sobotu.
Poznáme sa. Obaja veľmi dobre. Dnes sme si to všetko preopakovali a dobre sa stalo, lebo klientka z Francúzka sa na tom bavila. Ano, dve postavičky z toho každá má svoje dokonalé miesto na svoju skromnú existenciu.
A tak sa kreslilo na kožu, pani bola milá a napokon sme spolu nakúpili pár kreatívnych drobností. Ona pre seba a ja- pre vás, lebo čierne fixy sa mi minuli, no a úprimne, ako by som potom kreslila návrhy?...
...
Ešte stále mu hľadám meno. Ráno začal tak obyčajne a potom začal sa húpať s obedom, jemne, aby sa žalúdok nedvíhal. Ešte stále premýšľam, či A4 mu bude stačiť alebo vytiahnem plagátový formát. Akosi neviem sa zbaviť pocitu, že bude dobré uložiť si všetky detaily o ňom.
...
Dokončila som obrázok, až sa bojím napísať, že som ho robila na svojom VIP live instagrame, kde sa zíde malá skupinka vás a ...stíhame všetko. Teda, zvyčajne sa v slovách zamotám a kreslím už len okrajovo. Ale aj to sa ráta.
Ten obrázok sa mi páči. Mnohí z vás tomu asi ani neuveria, ale je to tak! Je niečím pekný pre mňa. Možno tou nahotou, možno tou krehkosťou, ktorú tam ja vidím. A možno tým, že ste ho robili spolu so mnou. Tým to bude.
...
Ešte stále mu hľadám meno. Musí to byť niečím iné , aby pokrylo celé to dianie okolo. Obed v parku, kapučíno k raňajkám, drobný nákup, sem tam úsmev, sem tam Bumpkinova vráska pod pravým okom. Ešte stále mu hľadám meno, tomu dnešnému dňu, čo prišiel a pomaly sa stratí.
Ešte stále váham, či slovo pekný, bude ho dostatočne vystihovať.
Ktovie.1 komentár:

  1. Tak teď nevím ... po tomto článku bych tě nenechala napsat sbírku úvah, ale snad i sbírku básní. ♥
    Moc mě mrzí, že jsem nemohla sledovat celou dobu, jak kreslíš, ale aspoň na chviličku jsem tam byla... přítel mi zatrhl sledovat stream jenom proto, abych se učila. :D Ale, když už jsem to zaplé měla, první, co jsem řekla: "Připomíná mi to Bowieho Blackstar."
    Ta hudba je tak silná, stejně jako tvoje tvorba.
    A tetování krásné.

    OdpovedaťOdstrániť