19. 6. 2017

Krajina pudrová

Plán na dnes bol jasný- pásť maróda, stihnúť pár kresleniek a večer ísť k veterinárovi na kontrolu. No a samozrejme dúfať, že Leo nikoho nezje...Má silu a je v panike. Viac ani písať nemusím.
A tak som dnes pásla psíčka, posielala kreslenky a skúšala nový moleskine. Aj sa môžete zasmiať, dovolím vám to. Posledne som vám ukazovala zbierku moleskinov a dnes som naštartovala nový.
Robiť prvú ilustráciu do nového skicára je vždy taký posvätný okamih. Pri tej prvej si dávam záležať viac. Alebo sa mi to možno iba zdá, že tá radosť zo začiatku je vždy taká viac magická.

Okrem toho, kreslenky rotujú od rána medzi klientmi. Viac padá nie ako ano, ale mám pocit, že to nie je nič nové. Je to rutina, vec vkusu, cesta zarúbaná. To kreslenie do nového moleskinu mi padlo ozaj dobre, rovnako ako paleta farieb, ktorú som mala po ruke. Ostatné fixy zostali totiž na hojdačke, pod ktorou spal Leo...a ísť okolo neho je momentálne ako stupiť na bombu.

Plán na dnes bol jasný. Za malú chvíľu sa poberieme so psíčkom, a mne neostáva nič iné, len vám zanechať tu kúsky moleskinu a v ňom krajinu púdrovú...Tam som sa dnes schovala.
Je to krajina, kde je príjemné, teplo. Vonia domovom a priateľmi, s ktorými si môžete sadnúť na zem púdrovú a oberať sladké čerešne. Môžete debatovať o veciach životne dôležitých, v tej púdrovej krajine sa to smie. Môžete sa tam dokonca aj pohádať. Tam sa hádkam každý smeje. V púrdovej krajine má každý veľké srdce... Pre priateľov, pre rodinu...

Tak myslím, že ten dnešný plán dopadol celom dobre. Priateľov a rodinu som síce nakresliť nestihla, ale tú krajinu ano. Ostatné plány sa ešte ukážu. Moleskine má dosť strán čistých...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára