7. 12. 2017

Veronika a Mamaľovánky

Toto je blog post po veľmi dlhej dobe a je zbytočné na úvod písať, prečo som zaspala a nenapísala ani riadok. Ozývala som sa všade možne a tu to trochu spalo. Tak opúšťam teda ticho,vyťahujem závesy, rolety a hor sa medzi písmenká.

Dôvodom, prečo dnes píšem je aj to, že mám produkt, z ktorého sa nesmierne teším. Nie že by ostatné za ním trochu krívali, ale z tohoto mám radosť extra. Ak mám byť úprimná, nie je nejak zvlášť prepracovaný, zázračný, ale prirástol mi k srdcu...

Bumpkin mi kúpil od Veroniky Boškovej knihu s názvom Úspešné handmade podnikanie. A verte či nie, sú tam rady, ktoré aj po rokoch podnikania v handmade padnú dobre. Niektoré rady sú len jednoslovné názvy, ale dajú vám pocítiť, že máte niekde svoju handmade medzeru. V tom podnikaní myslím.
Kniha sa dobre číta a má akurát veľké písmenká. Takto. Ja to považujem za veľké plus, pretože...pretože viac je niekedy viac! Bodka! Nečakajte však recenziu, dobre? Ako vidieť, hodnotím knihu podľa písmeniek ...
Celkovo na mňa urobila super dojem. Možno aj preto, že hneď na začiatku je uvedené moje ctené alterego Lucy Bumpkin. Musíte pochopiť, že to moje subjektívne JA derie sa dopredu a srdce plesá.
Aby som sa však vrátila k tomu pôvodnému a nadviazala na ten svoj vymyslený produkt, dostala som sa ku kapitole, ktorá hovorila, že máme ako tvorcovia spoznať svoju cieľovú skupinu. A tak som si urobila krátky brainstorming a zistila, že začínajú prevažovať mamičky. Mamy. Matky. Biomatky. Ekomatky. Zúfalé matky. Matky celoživotné. Matky pracujúce. Matky tvoriace. Matky také, ako bola tá moja...
A ďalej asi nemusím rozvádzať, však? Nemyslím si, že by mňa alebo naše tetovačkové štúdio prevalcovali svojim záujmom a požiadavkami, ale povedala som si, že keď už som si dala námahu s tou analýzou a klikaním na profily, že bude fajn pre svoju cieľovku niečo pripraviť. Viete, také odo mňa, od srdca. Niečo, s čím by si oddýchli po dlhej dennej šichte a niečo, pri čom by mohli na chvíľu vypustiť materskú paru...to je čo?!
A tak som urobila Mamaľovánky. Páčia sa mi, pretože v nich nie je nič, čo by poukazovalo na to, ktorá mama je lepšia. Nie je tam nič, čo by smrdelo súdením a hľadaním nejakej materskej pravdy.
Chcela som vytvoriť niečo, kde cítiť mamu, kúsok rodiny a niečo hravé, tvorivé...Ako vidíte, dostať knihu je veľmi fajn vec. Očividne ma to kamsi posunulo, dotiahla som nápad do konca, potvrdila si, že vôbec nie je zlé, že značka sa vyvíja a nabaľuje do svojho svete úplne iné typy ľudí než kedysi. Zistila som, že nie je zlé zacieliť niečo na niekoho, pretože ak dáte ľuďom veci, ktoré od vás nečakali, budú milo prekvapení...Nie je nič zlé na tom, že sa aj tvorca mení a zvyká si na svoju cieľovku. Každý produkt, ktorý vyrobím/ vyrobíte by mal niekto kúpiť. Dnes, zajtra, a možno o rok. Ľudia, ktorí tvoria by mali myslieť aj na to, že to budú chcieť predávať. Pretože to bol ich sen, to bol ich plán...A ja sa teším, až tú knihu dočítam, určite tam nájdem zas niečo, čo do svojho plánu zaradím.
Nateraz sa lúčim s Mamaľovánkami. Pozdravujem svoju cieľovku a aj Nikkitu aka Veroniku Boškovú
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára