26. 1. 2018

O knihách

Držím sa svojho predsavzatia, že ak je nápad, bude príspevok. Bez ohľadu na logickosť a časový plán písania. Ale robím to na úkor cvičenia, tak si to prosím vážte trochu. Joga na chrbticu musí počkať. Ale zemiaky sú v trúbe, Pečiem ich pomedzi tieto riadky. Ja sa snažím stíhať veci tak, aby ste z toho mali niečo aj vy. Uznajte, z tých zemiakov vám dať nemôžem.

Srdečne vás teda pozdravujem. Po krátkom čase a som celkom na to hrdá. Okrem častejšieho písania som si povedala, že si prestanem obhrýzať nechty. Hádajte? Po tisíci raz. Zas a znovu. To písanie a pravidelné hlásenie sa- vyhráva.

Je mesiac po Vianociach a ja vyťahujem do blogu svoje dary. Skoro však? Dostala som totiž na instagrame otázku, že či by som nemohla napísať o nejakých knihách, ktoré mám, ktoré rada listujem. Veľa ľudí vie, že zbieram detské knihy. Už roky a musím priznať, lebo je to pravda, že veľkú časť z nich mám ešte od Vierky z Anglicka.
No a keďže som nákupná maniačka na knihy, nezaostávam a pravidelne- keď to dovolia objednávky, samozrejme- chodím nakupovať na bookdepository.com.
Nepoznám inú stránku a táto ma má chytenú celou svojou knižnou silou. Ilustrované knihy v zahraničí a u nás, prepáčte, nepohŕdam, ale to je proste nebe a dudy. A ja dúfam, že tých slovenských a českých ilustrátorov bude viac a viac tvoriť a ja nebudem zahýbať kamsi za roh. Alebo budem? Asi ano, no tých zahraničných mám momentálne doma viac ...Nech sa to aspoň vyrovná na 50/50.

Raz do mesiaca teda kliknem a blúdim, nikdy nevyberám cielene. Proste, čo ma zaujme podľa obalu, čo mi padne do oka, tak to beriem. A nikdy neľutujem, sú to detské knihy, čo by som na tom mohla ľutovať? A tak prosím, nazrite bližšie do mojich vianočných darčekov, do kníh, ktoré som si darovala.

Prvou je "The LISZTS" od Macleara, ilustrovaná autorkou Julia Sardá. Myslím, že o Julii ste už počuli. Je talentovaná, tak, že ja sa môžem schovať :D . Ale nie, ja sa neporovnávam. Ibaže, jej štýl je rozpoznateľný a v tejto knihe ozaj krásny!

Kniha je o rodine Lisztovcov, ktorí majú záľubu v písaní zoznamov. V angličtine to má pointu, že "The Liszts made lists."
Každý z rodiny je zaujatý svojim zoznamom a ani si nevšimnú, že v ich dome je cudzí človek, záhadný hosť. A jediný, kto sa o hosťa začne zaujímať, je syn Edward...
Príbeh je krátky, tak by bolo zbytočné, aby som viac o tom písala.

Je to vizuálne pekná kniha. Podľa môjho laického a subjektívneho názoru hodnotím a rozhodne ňou znovu rada prelistujem.

Druhá knihu, ktorú som si darovala, sa volá "Adventures with Barefoot Critters", a tak ako napovedá názov je to proste o bosých zvieratkách. Je to ABC kniha od Teagan White a každé písmenko abecedy súvisí s niečim, čo zvieratká robia. Okrem toho, je to prierez celým rokom, každým mesiacom, aby napríklad detičky vedeli, že vo februári je stále zima, že môžeme ochorieť, a tým pádom sa nemôžeme ísť von hrať.
Nepopieram, aj slovenský trh má autorov, ktorí majú abecedové knihy, a ano, mám aj tie :)
U tejto ma pochopiteľne zlákali tie zvieratká. Som nikdy tak krásnu líšku nevidela ♥Takže, ak ste sa dostali až sem, ďakujem vám, lebo moje Vianoce nekončili len týmito dvomi. Ešte vám sem uložím malý kuk na jednu, ktorú som zatiaľ nečítala, ale vizuálne je tiež krásna. Preto klikajte, sledujte, ja vám o nej určite napíšem


PS: idem ja teda pokračovať vo svojom kreslenkovom dni a nechám vám tu tohoto chlapčeka, poraďte, čo s ním? Chcela som zápisník ale neviem isto.... hm
PS2: a kľudne si bežte nejaké knihy obkuknúť, možno mi dáte tiež dobrý typ :) zatiaľ šetrím


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára