30. 1. 2018

Pokreslím popíšem

V prvom rade vám veľmi pekne ďakujem za odozvu. Pár z vás mi písalo, že je super, že som sa vrátila k blogovaniu, ale úprimne, ja neviem dokedy mi to vydrží. Dni mám nabité všetkým možným. Dni sú plné tvorenia, skákania okolo papierov, materiálov, stužiek a korálok. Preto, skromne sa teším, že mi vystane chvíľa na písanie. Dokonca som dostala ponuku písať viac verejne, viac medzi ľudí. Tak to sa necítim, na to proste nemám.
Kresliť a písať je rozdiel. Písať v mojom podaní je nahádzať pár skákavých viet, pár obrovských fotiek a potom ...odkráčať do kuchyni uvariť obed. To je všetko čoho som schopná. Verejne písať pre ľudí, to je už záväzok a chce to podľa mňa dávku talentu. Väčšieho než je mať jeden zaprášený blog.
Ostávam verná týmto riadkom, svojim skicárom a nákupom. Veru, kto rád nenakupuje. Okrem rubriky o knihách si sem schovám aj svoje nákupy.

Včera som mala voľnejší deň a išla za Bumpkinom do štúdia. Plánovali sme veľký nákup drogérie, ale ostal z toho iba krátky obed a malý nákup radostí pre mňa. Hold, čo už. Kto nemá rád radosti pre seba....
Tie moje momentálne sa točia okolo korálok, šnúrok, bavlniek. A môže za to Ľubka Kukajka. Proste ma tak nejak namotala na to, že je to super. A ono to je. Vyrábam papierové šperky. Och, ten názov.  Nie som šperkár, takže označiť tie svoje veci názvom šperky mi trochu derie uši. Ale tak, nevadí, musím to nejak volať. Malé papierové planéty. Drobné nositeľné príbehy. Vždy, keď nejaký dokončím utekám za Bumpkinom pochváliť sa, že čo som vyrobila a vidím na ňom, ako veľmi ovláda svoju mimiku a povie "noooo supeeeeer"... A hlave ten čiernobiely film s prestávkou na bublinu, v ktorej je tá chlapská pravda "preboha na čo to je?" Smejem sa, pretože ja sama neviem, prečo to robím. To je proste život (s)tvoriteľa, umelca, že nekalkuluje čo a prečo vyrobí.
Môže za to Ľubka Kukajtka, takže musím ich vyrábať dovtedy, kým budem mať materiál.

Som teda veľmi vďačná za podporu.
Bumpkinovu.
Ľubkinu.
Alenkinu.
Aj tvoju- ty tam čo lajkuješ a zdieľaš.
Ano, aj tebe ďakujem.
Teba nemôžem vynechať tiež, lebo práve vďaka tebe som si mohla ten materiál kúpiť.
A nesmiem zabudnúť na teba, čo si myslíš, že mám písať pre ľudí.

Sú to pekné veci, ktoré ku mne denne kráčajú a ja na oplátku snažím sa pekné zase podať ďalej. Neviem dokedy mi to vydrží. Snáď, kým všetok ten materiál nespracujem a neošperkujem a nepokreslím celý svet.

Tak a tu vás nechám a ukážem vám včerajší nákup a jednu ružovú farbu, ktorá svieti v tme a ešte všetok ten krásny materiál, ktorý ma čaká ♥ A teraz, odkráčam do kuchyni variť ten obed.

mávam
lu.
PS: toto sú moje nové vonné tyčinky, keby ste hľadali nejaké vône, tieto sú fajn

 


2 komentáre:

  1. Papierové šperky, cirkusantské brošne, malé papierové planéty, ... to všetko krásne ladí a doplňuje tvoju tvorbu. Tvor! Tvor ako ti tvoja umelecká duša káže. Ide ti to supersky a nám obdivovateľom sa to veľmi páči ❤
    Btw. tá cukrová (fosforeskujúca) farba je supr! Minule mi už šumelo, že presne také potrebuješ 😊

    OdpovedaťOdstrániť