30. 1. 2018

Produktívna? Ale kdeže

Veľa ľudí ma vníma ako tvorcu veľmi produktívneho. Ako človeka, ktorý #neviemakotostíha.
Ano, raketový pohon, ktorý ma ženie, to robí vlastne bez môjho vedomia. Je to vlastne veľká láska, je to vlastne môj život, čosi (s)tvoriť. Kedysi som mala dve práce a teraz mám len túto -kreatívnu, takže pochopte. Pracovná doba 8hodín plus nadčas. Umenie nie je o rozjímaní, je to proste práca ako každá iná. Ja to tak vnímam a hlavne je to tom, že ak chcete platiť účty, romantika a rolovanie ide bokom.. Ale o tom som vám už stokrát písala a ďalších stokrát ste si o tom prečítali v nejakom tom rozhovore so mnou.
Ale aj raketa si musí oddýchnuť a načerpať silu. Ako to robí. A je s tým vôbec OK?
...
Včera bol zvláštny deň. Začalo to ráno bolesťou chrbta. Naštartovala som preto komp a svoje obľúbené video o "joga cviky na chrbticu". To mi pomáha a som vďačná kočke, ktorá mi ho na instagrame. Zacvičené, káva na stole a teda poďme raketovým pohonom do práce.
Ale akosi...Akosi. Je jedna hodina a ja tu pozerám do hlúpa a nič.

Ok. Tak vitaj deň o ničom.
Ozaj o ničom.
Nič.
Prázdny papier
Tupý pohľad do steny.
Stena.
Štyri steny.
Medzi nimi ja a nič.

Čo robiť? Viem, že ak sa toto stane nemá význam začínať nič veľké. Verím na to, že telo a hlava si vypýta pokoj, keď to potrebuje. Nie je nutné nútiť sa do výkonu a do kreslenia, pretože výsledok by stál za...Veľké makové.
A tak som vytiahla ceruzku a len skúšala urobiť skicu na logo pre Mišku, skicovali si charaktery a dofarbila obrázok obláčikový.

Sú dni, kedy sa vám nechce vstať do práce. Nechce sa vám usmievať na šéfa. Musíte si zakusnúť do jazyka, aby ste na svoj život nenadávali a topánky vás samé od seba nesú skôr dozadu, domov, než dopredu...Aj ja mám také dni. Nie sú úplne obľúbené, ale sú a ja som ich súčasťou. Vtedy si proste dovolím vypnúť a nechávam sa unášať tým ničím.

Takže som ešte produktívna? Ale kdežeeee :)
Mávam
lu.

PS: do sashe obchodu som pridala poklady šperkové aha aha https://www.sashe.sk/bumpkinova3 komentáre:

  1. Sú dni, kedy si proste treba povedať "tomorrow brings another sun" a nechať sa dňom voľne unášať 💕

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tento komentár bol odstránený autorom.

    OdpovedaťOdstrániť