16. 5. 2018

Zákaz

Tak to prišlo. A veru nejak skôr než som čakala.
Včera sa do telefónu ozvalo "Lucia do piatku nechytíš ceruzu do ruky, nechcem vidieť, že riešiš termíny. Jasnéééé".


Tak jasné šéfe. Myslím, že už sa na mňa Bumpkin nemohol pozerať. Zmätok v očiach, čo skôr, jedovatý pohľad nad každým ťahom ceruzy, ale zuby zaťaté a idem ako drak. Taká som, ja som nesmierne zodpovedný človek a tlak, aký na seba vyvíjam by mi mohol závidieť nejeden prísny šéf v nejakej fabrike. Darmo, viem, že jediná JA zarobím, jediná JA musím pracovať, aby bolo na úver, na jedlo a nemôžem to nechať len na Richarda. V tom som neskutočne zodpovedná a nerada som, ak neprikladám ruku k dielu. No myslím, že už aj on uznal, že hranice som dosť posunula, pretože ja nemám víkendy, nemám voľno. Ceruza, pastelky, fixy, termíny...a dokola.

A teraz asi pár z vás krúti hlavou, že čo to píšem. Však ťahať chvíľu môže aj chlap a potom sa to zas otočí. Ale to nemáte moju povahu, ktorá chce všetko sama dokázať...Tvrdohlavo, žensky, feministicky. Ja neviem ani prečo, nikdy som sa nespoliehala na nikoho iného, len na seba, no teraz ozaj ozaj som vyčerpaná...

Takže poslúchla som šéfa a snažím sa zamestnať niečím iným. Čítam, strúham pastelky, pozerám videá, chodím po dome ako nervózny tiger. Ani som si nemyslela, že som taká hyperaktívna :D A podvedome chytám obrázky do ruky, aspoň listujem v skicároch, ale držím sa.
Je to snáď ako závislosť, že dospejete do bodu, kedy vás to začína ničiť, ale ten zvyk, že to potrebujete, vás nútiť sa k tomu vracať. Ničím sa svojím umením :D Kam som to dospela...
Tak vidíte, učím sa, krásna lekcia o tom, že relaxovať je dôležité, dokonca sa to treba naučiť. A zjavne mi to celkom ešte nejde...Majme so mnou trpezlivosť.

Tak teda dnes žiadne robené vecičky, iba pár kníh, pár fotiek.
PS: nová kniha od Frannerd, je to akoby komix o cestovateľských zážitkoch, a životnej etape Fran a Eda. Forma je krásna, krásne ilustrácie, ale ťažko sa mi to číta, to sa musím priznať. Aj tak je to však osobité a v zbierke nesmie chýbať.
Ku kúpe ma posmelila Majka Baláž, ktorá ju má a povedala, že je super!
Mávam teda a idem si nájsť nejakú nekreatívnu prácu ♥

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára